BAYRAMDA ÜCRETSİZ!

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 16:13

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda Manisalı vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmeleri için gerekli önlemleri aldı. Sağlık İşleri, İtfaiye, Zabıta ve Ulaşım Dairesi Başkanlıkları, bayram süresince vatandaşa hizmet götürmeye devam edecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, geçen yıllarda olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda da vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi amacıyla tüm hizmet birimlerinin çalışmaya devam edeceğini belirtti. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri her ilçede görev alacak nöbetçi ekipler kurarken, ilaçlama çalışmalarına da tüm hızıyla devam edileceğini belirtti. Ulaşım Dairesi Başkanlığı da mezarlık ziyaretlerinin aksamaması amacıyla ücretsiz otobüs tahsis etti. 2 güzergahta yapılacak olan taşıma ile vatandaşların ulaşım problemi yaşamayacağı belirtildi. Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, her saat başı hareket edecek olan servislerin vatandaşları Çatal ve Kırtık mezarlıklarına taşıyacağını belirtti. Deniz, Kırtık Mezarlığı’na gidecek servis araçlarının güzergahları ile ilgili şunları söyledi; “Saat başı hareket edecek servislerimizin güzergahları, Uncubözköy, Meydanı, Mimar Sinan Bulvarı, Yapek, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Karaköy, Sultan Camii Önü, İzmir Caddesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Hatuniye Camii, Borsa Caddesi, Zabıta, Jandarma Komutanlığı, Turgutlu Yolu ve mezarlıklar şeklindedir. Servisler sabah 9.00’dan akşam 16.00’ya kadar devam edecek” diye konuştu.

Zabıta görev başında

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de, arife günü de dahil olmak üzere 3 günlük bayram süresi boyunca görev başında olacak. Manisalıların huzur içinde bir bayram geçirmeleri için ekiplerin teyakkuz halinde olacağını belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Büyükşehir Belediyesi’nin gülen yüzü olan zabıta ekiplerimiz, bayram boyunca gerek esnafımız, gerekse de vatandaşımızın huzur ve güveni için görev başında olacaklar. Tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir