BAŞKAN MAHALLEYİ İKNA ETTİ

25 Ocak 2014 Cumartesi, 02:06

MANİSA Belediye Başkanı Cengiz Ergün, haftalık Cuma günü gezisi kapsamında Güzelyurt Mahallesi’ni ziyaret ederek, mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Projesi’nin uygulanacağı alanda incelemelerde bulunan Başkan Ergün, vatandaşların yeşil alanın yok edileceği tereddütlerine yönelik açıklamalarda bulunarak, “Manisa Belediyesi her yerde yeşillendirme yaparken, şimdi kalkıp ağaçları katlediyor denmesi akıllara provokasyon iddiasını getiriyor. Herkesin içi rahat olsun. Vatandaşlarımıza doğruyu anlattık ve onlar da artık gerçeğin farkında” dedi.

Haftalık Cuma günü gezileri kapsamında bu Güzelyurt Mahallesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Cengiz Ergün, TOKİ 2 Camii’nde namaz kılarak, lokma hayrından tattı. Başkan Ergün’e Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Tamer Çipiloğlu, Serpil Çakır, Taner İçöz, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Eryılmaz, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz, Zabıta Müdürü Aydoğan İra, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Köroğlu, Sezai Gürcan ve Mehmet Palabıyık, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu da eşlik etti. Camii cemaatinin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Ergün, Yunus Emre Müftülüğü TOKİ 2 Camii Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında cami imamı Ali Arslan’dan bilgi aldı. Arslan, hem ziyaretleri hem de cami bahçesinde gerçekleştirdikleri peyzaj çalışması dolayısıyla Başkan Ergün ve ekibine teşekkür etti. Mahalle sakini gençlerle sohbet eden Başkan Ergün, vatandaşların sorunlarını da dinledi.

Açıkdil’den Lokma Hayrı
Ziyarette Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil’in TOKİ 2 Camii önünde döktürdüğü lokma hayrından tadıldı. Başkan Ergün, Açıkdil’in elinden aldığı lokmanın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, Allah katında kabulünü diledi.

Başkan Ergün Anlattı Mahalleli Dinledi
Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindekiler TOKİ Camii ziyaretinin ardından Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu yapılacak olan TOKİ 1’in karşısındaki alanda incelemelerde bulundu. Bir gurup Güzelyurt Mahallesi sakininin alanla ilgili taleplerini dinleyen Başkan Ergün, belediyenin söz konusu alanı yok ederek, ağaçlara zarar vereceğine yönelik yanlış bilgilere itibar edilmemesini söyledi. Vatandaşlara konuya yönelik bilgi veren Başkan Ergün, Ekim ayı Manisa Belediye Meclis Toplantısı’nda alınan karar gereği Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Projesi’nin mevcut alanın bir kısmını kapsayacağını ifade ederek şöyle konuştu, “Manisa halkına verdiğimiz söze istinaden Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu yapılabilecek en uygun alan olarak Manisa Belediyesi’ne ait olan bu alanı tespit ettik. Ardından bu alan yapacağımız projemize yönelik belediye meclisinde karar alındı. Fakat hiçbir zaman proje uygulanırken ağaçları kesmek gibi bir düşüncemiz olmadı. Aksine mevcut ağaçlara zarar vermeden, kökünden kaldırıp farklı bir yerde yaşatmak için yer tespitinde bile bulunduk. Elbette halkımızın yanlış bilgilendirilmeden kaynaklanan tereddütleri olabilir. Vatandaşımızın herhangi bir olumsuzlukta tepkisini göstermesini doğal karşılıyoruz. Ama şunun iyi bilinmesini isterim ki Manisa Belediyesi her yerde yeşillendirme yaparken, şimdi kalkıp ağaçları katlediyor denmesi akıllara provokasyon yapıldığı iddiasını getiriyor”

Mahalle Sakinleriyle Barış İmzalandı

Mahalle sakinlerine alanla ilgili yasal prosedürleri anlattıktan sonra vatandaşların akıllarındaki soru işaretlerini kaldıran Başkan Ergün, mahalle sakinlerinin takdirini topladı. Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu’ndan sadece Güzelyurt Mahallesi sakinlerinin değil tüm Manisa halkının faydalanacağını ifade eden Başkan Ergün, “Yapacağımız kapalı spor salonunun Manisa için özellikle çocuklarımız için çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Yaklaşık 6 Milyon TL’ye mal olacak olan projenin tüm prosedürleri tamamlandı. Emin olun projede yeşil alanlar korunacak ve arttırılması sağlanacaktır. Kaldı ki göreve geldiğimizden bu yana hiçbir güzelliği yok etme düşüncesinde olmadık. Mevcut alanla ilgili de herkesin beğenisini toplayacak bir projeyi hayata geçireceğiz. Elbette kimse ağaçların yok edilmesi ya da yeşilliğin yok olmasından yana değildir. O yüzden tüm mahalle sakinlerimiz şundan emin olsun; ağaçlara hiçbir zarar gelmeyecek ve spor salonumuzun etrafı da ağaçlarla dolu olacaktır. Sizlerin yaşam alanlarını korumak ve arttırmak bizim görevimizdir. Yanlış hesap Bağdat’tan döner derler. Önemli olan konuşarak, tartışarak doğruyu bulmaktır. Tüm mahalle halkımızın rahat olmasını istiyorum” dedi.

Vatandaşlardan Başkan Ergün’e Teşekkür

Vatandaşlarla görüştüğü esnada onlarla birlikte alanı da gezen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, alanın tahrip edilmeyeceği konusunda halka söz verdi. Kendilerini dinledikleri için ve konuya hassasiyetle yaklaştıkları için Başkan Ergün’e teşekkür eden mahalle sakinleri memnuniyetlerini alkışlarla ifade etti. Mevcut alan konusundaki yanlış anlaşılmanın düzeltilmesinin ardından Başkan Ergün, mahalle sakinleriyle hatıra fotoğrafları çektirdi. Karne sevinci yaşayan mahalleli çocukları da unutmayan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, onlara top hediye ederek sevinçlerini katladı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.