Başkan Ergün’den Gördes’e Yeni Yıl Müjdeleri

19 Aralık 2014 Cuma, 14:26

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes ilçe merkezindeki Şehit Makbule Hanım Meydanı’nın altına yaklaşık 200 araç kapasiteli otopark yapılacağını müjdeledi. Projelerin hazırlanarak 2015 yılına yetiştirilmesi yönünde talimat veren Başkan Ergün, Gördes semt pazarının bulunduğu bölgeye de ikinci bir otopark daha yapılacağını söyledi. Başkan Ergün’ün otopark müjdeleri, ilçede büyük heyecan uyandırdı.

Her fırsatta bir ilçeyi ziyaret ederek yapılacak çalışmaları yerinde tespit eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu çerçevede Gördes ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Başkan Ergün’e, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç genel müdür yardımcıları ve daire başkanları, MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve Gördes Koordinatörü Tahsin Arslan da eşlik etti. Başkan Ergün ilk olarak Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile mevcut pazar yerini inceledi. Burada incelemelerinde ilçenin modern bir kapalı pazar yeri ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Ergün, Büyükşehir Belediyesi olarak, ilçeye otoparkı da bulunan modern bir kapalı pazaryerini kazandırabileceklerini belirtti.

Meydana hem düzenleme, hem otopark

Pazaryeri gezisinin ardından Başkan Ergün, Şehit Makbule Hanım Meydanı’nda da bir takım incelemelerde bulundu. Meydanda gerekli fizibilite çalışmalarının yapılmasının ardından yaklaşık 200 araçlık otopark yapımı ve meydanın yeniden düzenlenmesi için hızla çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Başkan Ergün de, “Her fırsatta ilçelerimizi ziyaret ederek sorunları ve ilçelere kazandırılacak hizmetleri yerinde tespit ediyorum. İlçedeki incelerimizde de sorunları tespit ederek yapılabilecek hizmetler için çalışmalara başladık. Bu çerçevede Gördes’in kalbi diyebileceğimiz olan meydana da, iki katlı, yaklaşık 200 araçlık bir otopark kazandırmak istiyoruz. Aynı zamanda da meydanda da gerekli düzenlemeleri yaparak, ilçeye hem güzel bir meydan, hem de bir otopark kazandırmak için çalışmalarda bulunacağız” diye konuştu.

Heyecan uyandırdı

Şehit Makbule Hanım Meydanı ve pazar yerine gerçekleştirecek projelerin ilçede büyük heyecan uyandıracağına dikkat çeken Gördes Belediye Başkan Muhammet Akyol da, “Mevcut pazar yerinin altına yapılacak olan otopark ve üzerine yeni kapalı otopark ile ilçemiz modern bir pazar yerine kavuşacaktır. Bunun yanı sıra Şehit Makbule Hanım meydanına yapılacak olan otopark da ilçedeki otopark sorununu çözecektir. İki proje de ilçemizin ihtiyacıdır ve yapılmasıyla birlikte ilçemiz rahat bir nefes alacaktır” diye konuştu.

Büyükşehir Gördes’te Hizmette

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gördes ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’ne devri yapılan oto terminal, şantiye, mezbaha, su deposu ve yeni itfaiye hizmet binası yapılacak alanda incelemelerde bulundu. İncelemelerinde vatandaşlarla sohbet etme fırsatı da bulan Başkan Ergün, ilçe sakinlerinin taleplerini de dinledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Gördes ilçesinde yaptığı bir dizi incelemeye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, genel müdür yardımcıları, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Büyükşehir Belediyesi Gördes Koordinatörü Tahsin Arslan ve daire başkanları eşlik etti. İlçede Büyükşehir Belediyesi’ne devri olan oto terminal, şantiye ve su deposunda incelemelerde bulunan Başkan Ergün, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Gördes’e yeni itfaiye binası

Başkan Ergün, ilçede incelemelerine Büyükşehir Belediyesi’nin yeni İtfaiye Hizmet Binası yapmayı planladığı alanda devam etti. Burada yetkililerden bilgi alan Başkan Ergün, ilçeye yeni bir itfaiye hizmet binası kazandırmayı planladıklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak birimlerimizi devir aldıktan sonra, Gördesli vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek adına hızla çalışmaya başladık. Bu kapsamda ilçeye yeni bir itfaiye hizmet binası kazandırabilmek adına incelemelerde bulunuyoruz. İnşallah en kısa sürede Gördesli vatandaşlarımıza Büyükşehir Belediyesinin tüm birimleriyle en iyi hizmetleri vereceğiz” dedi.

Büyükşehir Birimleri İncelendi

İlçede son olarak mezbahada incelemelerde bulunan Başkan Ergün’e, burada Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol da eşlik etti. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın şartlarına uygun olmaması nedeniyle kapatılması söz konusu olan mezbaha hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Ergün, buranın ne şekilde kullanılacağı konusunda yetkililerle istişarede bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir