BAŞKAN ÇERÇİ DOLU VURAN YERLERİ İNCELEDİ

05 Haziran 2014 Perşembe, 17:52

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Üçpınar, Bağyolu ve civar köylerde doludan zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Bölgedeki çiftçilerle görüşüp sorunlarını dinleyen Başkan Çerçi, “Devletimiz tüm imkanlarıyla çiftçimizin yanında. Tarsim ve İlçe Tarım Müdürlüğümüz inceleme yapıyor. Yaralar en kısa sürede sarılacak” dedi. Öte yandan İlçe Tarım Müdürlüğü’nün verilerine göre Üçpınar, Muradiye ve Gülbahçe köylerindeki zarar oranı yüzde60’ı buldu.

Manisa’daki tarım arazileri doludan olumsuz etkilendi. Tarsim ve Yunusemre İlçe Tarım Müdürlüğü bölgede inceleme çalışması başlattı. Üzüm bağları, mısır, domates, buğday ve zeytin doludan zarar gördü.

Çizmeleri giyinip bölgedeki tarım arazilerini gezen Başkan Çerçi, domates ve mısır tarlaları ile üzüm bağlarında meydana gelen zararı yerinde inceledi. Çiftçiler Başkan Çerçi’ye zarar gören ürünleri gösterdi.

ÇERÇİ ÇİZMELERİ GİYDİ, ARAZİLERİ İNCELEDİ

Yunusemre Tarım İlçe Müdürü Ramis Çoban,  yapılan incelemede  yüzde 40 ile yüzde 60 arasında zarar tespit ettiklerini açıkladı. TARSİM görevlileri ise sigortalı alanlarda zarar tespit çalışması yapmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Üçpınar, Bağyolu ve civar köylerde doludan zarar gören tarım arazilerini gezdi. Köylülerle sohbet edip, durum değerlendirmesi yapan Başkan Çerçi, çiftçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Çerçi, “Yunusemre ilçe sınırları içindeki tarım arazileri maalesef dolu nedeniyle zarar gördü. Biz de çiftçimizin derdine ortak olmak, durumu yakından görmek için ziyarette bulunduk.  Devletimiz, İlle Tarım Müdürlüğümüz bölgede inceleme yapıyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Yaralar en kısa sürede sarılacaktır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.