AZMİ AÇIKDİL MİMARLAR ODASINI ZİYARET ETTİ

09 Ocak 2014 Perşembe, 11:47

“Benzersiz Yunus Emre”

MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil, seçim çalışmaları çerçevesinde ilk sivil toplum kuruluşu ziyaretini Mimarlar Odası’na gerçekleştirdi. Oda Başkanı Atilla Efendioğlu’nun hazır bulunduğu ziyarette açıklama yapan Açıkdil, “Biz benzersiz bir Yunus Emre istiyoruz. Taklit eden değil, taklit edilen Yunus Emre istiyoruz“ şeklinde konuştu.

 

MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil, Mimarlar Odası Manisa Şubesi Başkanı Atilla Efendioğlu’nu ziyaret etti. Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Açıkdil’e MHP Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Köroğlu ve Mehmet Palabıyık eşlik etti. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mimarlar Odası Başkanı Atilla Efendioğlu, “Öncelikle seçim çalışmaları çerçevesinde odamızı duraklardan biri olarak gördüğünüz için teşekkür ederim. Özellikle gelen misafirin Azmi Bey olması bize mutluluk verdi. Azmi bey bizim mesleki ağabeyimiz. 91-93 döneminde odamızın başkanlığını da yapmıştı. 5 yıldır da Belediye’de hizmetlerine devam ediyor. Mimarlar Odası olarak kendisinin yardımlarını defalarca gördük. Manisa’yı zor bir dönem bekliyor. Aynı anda büyükşehir oluyoruz. Aynı anda iki tane yeni ilçemiz kuruluyor. Manisa dinamik bir şehir. Koordineli bir şekilde Manisa için çalışılması lazım. O yüzden aday olan siyasetçilerimizin üstlerine normal dönemdekinden daha fazla sorumluluk düşüyor. Özellikle mimarların üzerine de imar noktasında çok görev düşüyor. Biz oda olarak bu görevden kaçmıyoruz, aksine bu sorumluluk bizi mutlu ediyor.” dedi.

İlk ziyaret Mimarlara

Seçim çalışmaları çerçevesinde ilk ziyareti meslektaşlarına gerçekleştirdiğini ifade eden Açıkdil, “Ocak ayından itibaren çalışmalarımıza başladık. Siz de seçimden sonra yönetiminizle beraber hemen çalışmalara başladınız. Seçime tek liste halinde girmeniz bizleri sevindirdi. Bu tablo mevcut yönetimin istikrarını ortaya koyar. Bu da bizi mutlu eder. Seçim çalışmalarına da odamızdan başladık. İki gazete ve televizyonun ardından ilk sivil toplum kuruluşu ziyaretimizi sizlere gerçekleştirdik. Çünkü Yunus Emre ilçesi bana göre yeni planlamalara açık bir ilçedir. Bu bölgede her meslektaşım, mesleğini konuşturuyor. Bu da Manisa’ya artı değer kazandırıyor. İnşallah bundan sonra da bakir alanlarda gerçekleştireceğimiz çalışmalarda birlikte hareket edeceğiz. İnşallah göreve geldiğimizde Yunus Emre’nin geleceğine imza atacağız. Bana soruyorlar; ‘Yunus Emre’yi hangi dünya kentine benzeteceksiniz?’ diye. Yunus Emre benzersiz olacak. Taklit eden değil, taklit edilen bir Yunus Emre istiyoruz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir