ARTAN TERÖR OLAYLARI SONRASI ÖYLE BİRŞEY YAPTI Kİ

12 Eylül 2015 Cumartesi, 18:29

Manisa’da bir fotoğrafçı, şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği kampanya ile takdir topladı. İşyerinin camına astığı ‘Şehit aileleri ve gazilerimize vesikalık çekimi ücretsiz’ yazısı asan fotoğrafçı Salih Baydur, bunun bir reklam değil, içten gelen bir duygu olduğunu belirtti.
Son aylarda artan terör olayları toplumu kenetlendirirken, farklı meslek grupları şehit aileleri ve gazilere vefa örneği göstererek örnek davranışlara imza atıyor. Bunlardan biri olan ve Manisa’da 3,5 ay önce açtığı Fotoğraf Teknesi isimli fotoğrafçı stüdyosunda şehit aileleri ve gazilere vesikalık fotoğraflar için ücret almayan Salih Baydur, “Yaklaşık 3-3,5 ay önce işyerimi açtım. Şehit aileleri ve gazilerimiz için bir kampanya başlattık. Böyle bir şeyi aslında daha önceden de başlatmak isterdik. Sanırım bunun çok içten gelen bir durum olması gerekiyor. Aslında doğrudan bu olayların üzerine değil de imkanımız olduğu sürece ve elimizden geldiği sürece benim mesleki olarak elimden bu kadarı geliyor. Bu şekilde bir kampanyayı devam ettirmek istiyorum” dedi.
Yaşanan terör olaylarının ise çok üzücü olduğunu kaydeden Baydur, “Çok üzücü. Aslında çok önceden bitmesi gereken bir terör geçmişimiz var. Buna hiçbir şekilde bir dur diyemiyoruz” şeklinde konuşarak terör olaylarının son bulmasını istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir