AK PARTİ İL BAŞKANI MURAT BAYBATUR O SORUYA AÇIKLIK GETİRDİ!

03 Kasım 2014 Pazartesi, 19:55

AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, milletvekili olacağı yönündeki söylemlerle ilgili “Bu benim için bir şeref ve onurdur” diyerek Manisa’da AK Parti’nin 5 milletvekilinden aşağı bir sayı çıkarmayacağını söyledi.

Ferdi UZUN

AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, siyasi kulislerde konuşulan milletvekili olacağı yönündeki söylemler ve devam eden ilçe kongreleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Baybatur, “Şuanda net bir şey yok. Bizim milletvekili adayı olacağımız, olmayacağımız ya da il başkanı olarak kalacağımız ya da kalmayacağımız konusunda kesinleşen bir durum yok. Tasarlanan kongre takvimimiz 31 Ocak günü olarak belirlenmek isteniyor. Kongremize Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu da katılacaktır. Bu sürece kadar daha vaktimiz var. İl başkanlığı noktasında göreve devam edelim mi etmeyelim mi konusunda istişarelerimiz devam ediyor. Yeni bir görev mi yoksa hiçbir şey mi bunların konuşmaları devam ediyor. Şuanda gündemimizde ilçe kongrelerimiz var. İlçe kongrelerini bitirmekle uğraşıyoruz” dedi

Şuanda net bir şey yok

Parti tabanı ve vatandaştan gelen milletvekili olma isteği düşüncesine de değinen Baybatur,“Milletin ne diyeceği, parti tabanın ne diyeceği bizim için önemlidir. Bu benim için bir şeref ve onur verici bir durum olur. Bu süreç Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun insiyatifinde ve kontrolünde gitmektedir. Vakti geldiğinde Başkanımız sayın Davutoğlu ile yapacağımız istişare neticesinde kararımız belli olacaktır” diye konuştu.

Milletvekili sayımız aşağıya düşmeyecek

Yerel seçimler ve beraberinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan oy oranlarına da değinen Baybtur, “Yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kendi içinde özel şartları vardır bu konu başka bir şey. 2015 genel seçimlerinde AK Parti il genelinde anketlere göre yüzde 52’dir. Yeni Türkiye sloganımızla tüm Türkiye’de başarılı olacağımız inanıyorum. Manisa’da da 5 milletvekili olan sayımızın aşağıya düşmeyeceğine inancımız tamdır” şeklinde konuştu

Demokrasi havasında geçiyor

Devam eden ilçe kongrelerinin süreçlerinden de söz eden AK Partili Baybatur, son olarak şunları söyledi:  “Kongreler başladı. Saruhan ilçemizde ilk kongremizi yaptık. Coşkulu ve demokratik bir kongre oldu. Tek listeyle yapıldı. Mevcut başkanın devamı yönünde bir karar alındı. Hedefimiz Kasım ayı içerisinde çoğunluğunu tamamladık. Belki Aralık ayına 3 veya 4 yer kalabilir. Kongre süreçlerimiz yoğun ve güzel geçiyor. Yoğun bir kalabalık eşliğinde gerçekleşiyor bu süreç. Bizim bütün kongrelerimiz demokrasi havasında geçiyor. Bundan sonrakiler de aynı hava içerisinde devam edecektir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir