ACİL SERVİSLER ACEMİ KASAPLARLA DOLDU TAŞTI!

05 Ekim 2014 Pazar, 00:25

Manisa’nın birçok noktasında yapılan kurban kesimlerinde, ilginç görüntüler yaşandı. Belediyeler tarafından belirlenen kesim yerlerine, sabahın erken saatlerinde gelen vatandaşlar kurbanlıklarını kesti. Her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda acemi kasaplar hastanelere akın etti.

Manisa’da vatandaşların büyük bir bölümü kurbanlıklarını belediyelerin belirlediği Canlı Hayvan Borsası, Alaybey Mahallesi, Cumartesi pazar yeri, Laleli cumartesi pazar yeri, Karaköy pazar yeri, Yeni Perşembe pazar yeri, Nurlupınar Mahallesi pazar yeri ve Horozköy Yeni pazar yerinde kesti. Öte yandan bazı vatandaşlar evlerinin bahçesinde ve boş buldukları yerlerde kurbanlıklarını kesti. Kesim yerlerinde ve belirtilen yerlerin dışında kesilen kurbanlıklar nedeniyle biriken kanlar ise, oluk oluk aktı.

Hastaneler acemi kasaplarla doldu

Bu arada Bayram Namazı sonrası kurbanlıklarını kesmeye çalışan acemi kasaplar hastanelere akın etti. Ellerini, kollarını ve bacaklarını yaralayan yaklaşık 50 kişi Manisa’daki çeşitli hastanelere başvurarak ayakta tedavi oldular.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir