Açıkdil, Projeleri ile Osmancalı’yı Salladı

17 Şubat 2014 Pazartesi, 01:35

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, sporun ve sporcunun yanında olduğunu bir kez daha kanıtladı. Yaklaşık 15 yıldır kesintisiz yapılan Yuntdağ Dostluk Futbol Turnuvası final maçlarına katıldı. Turnuva birincisi olan Maldan Köyü futbol takımı ile birlikte kupayı kaldırdı.

 

Final maçının başlangıç düdüğünü çalan MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, turnuva başlangıcında verdiği sözü tutarak 10 hafta boyunca kıyasıya mücadele eden turnuva 1., 2. ve 3.lerine spor kıyafetleri,krampon, tozluk ve centilmen takımlara da futbol topu hediye etti.Ancak Açıkdil’in tek sürprizi hediyelerde değildi.

İmkansızlıkların, zorlukların insanları başarıya götürdüğünü söyleyen MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,” Maldan köyünde bir saha olmamasına rağmen birinci oldular. Demek ki imkânsızlıklar başarıyı doğuruyor. Ve bende şimdi onlara turnuvada hediye olarak bir de saha sözü veriyorum.”        Diyerek Maldan köyü’ne müjdeyi verdi.

 

“Yuntdağ’ı hareketlendirmek, canlandırmak ve kalkındırmak en büyük hayalim” diyerek birbirinden önemli projeler hazırlayan MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,”Maçların yapıldığı bu saha yağmur suyu drenajları, soyunma odaları, tribünleri olan bir spor sahası yapma sözü veriyorum. 62 köyün kimi yerlerinde o bölgelerin uygun merkezler belirledik. Osmancalı köyümüzde spor merkezimizin kurulacağı bölge. “ şeklnde konuşurken tek projesinin saha yenilemek olmadığını da sözlerine ekledi.

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,” Tek sözüm saha değil, Şu an mevcut kardeş şehirlerimiz var. Ancak Yunusemre Belediyesi olarak kardeş şehirlerimizi artıracağız. Ve Kardeş şehilerimizle kurulan spor merkezimizde turnuvalar düzenleyeceğiz.Onlar Osmancalı’ya müsabakalara gelecek bizler gideceğiz. Bu sahalarda sadece siz değil onlarda top koşturacak ve Osmancalı’nın değeri artacak.” Dedi.

Köy muhtarlarından ve futbolculardan alkışlarla destek gören Açıkdil, bugüne kadar Yuntdağ Dostluk Futbol Turuvasına bugüne kadar konteynır,saha düzenlemeleri gibi çalışmalarla destek olduklarını ve bu desteğin katlanarak devam edeceğini sözlerine ekledikten sonra, Turnuva 1. Cisi olan Maldan Köyü takımının ısrarı üzerine takıma kupayı verdi. Ve “İnşallah gelecek yılda turnuva’da birlikte olacağız” diyerek turnuvadan ayrıldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.