Açıkdil,” Bozköyün Çehresi Değişecek”

13 Mart 2014 Perşembe, 03:50

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Uncubozköy mahallesini ziyaret ederek,mahalle sakinlerinin Cemal Ergün Caddesi üzerindeki yapılan çalışmanın sebebini sorması üzerine”Araçlara verdiğimiz önemi insanlara vermeliyiz,şehrimizi sevdirmeliyiz” sözleriyle düzenlemenin sebebini açıkladı.
Kahve kahve semt semt esnaf esnaf sokak sokak dolaşan ve seçim yarışında son düzlüğe girildiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Uncubozköy Mahallesi’ni ziyaret ederek,mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalle sakinleri” Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, KESS’e yapılan yatırımlar ve Uncubozköy’e 22 yıldır kimsenin yatırım yapmadığını ve Manisa Belediyesi’nin yaptığını söylerek teşekkür ederken,Açıkdil’e desteklerini de dile getirdi. Mahalle sakinleri, Uncubozköy Cemal Ergün Caddesi üzerinde yapılan yol ve yeşil şerit çalışmalarının neden yapıldığını sorunca Açıkdil,çalışmaların neden yapıldığını anlattı. 2005 yılında Uncubzoköy’de oturduğunu söyleyen Açıkdil;” Ercoş Petrol’ün arka tarafında oturuyordum ve o zaman aracımızı rahatlıkla park edebiliyorduk 2006,2007,2008 diye yıllar geçerken yer bulamamaya başladık.Yıl 2012 oldu eve geç geldiğimizde park edecek yer bulamayıp petrol ofisinin içine park etmeye başladık.Düşünün 2005’ten 7 sene sonra tek taraflı inşaat olmasına rağmen belli bir müddet sonra cadde de yer bulamadık.Otopark önemli bir sorun,depolama otopark yapmak gerekmektedir.Çarşı da depolama amaçlı otopark çalışmaları başladı. Ancak orada ki otoparkların çarşıya gittiğimizde faydası var. Bozköy’de hem otopark sıkıntısı diyorsunuz hem de yeşil şeritler yaparak araç parketmemize mani oluyorsunuz biz bu araçları nereye koyacağız diyorsunuz? Şimdi o cadde de park yeri buluyordunuz ama iki sene sonra o cadde de yer bulamayacaktınız.Demek ki cadde çözüm değil. Yeşil bant yaptığımızda ağaçlıklı,çiçekli,gölgeli insanları yaya yürümeye teşvik ediyoruz.Araçlarda park edilmeyince o yeşiller,ağaçların güzelliği ortaya çıkıyor araçlar parketmeyince dükkanlar,mağazalarda kendini gösterir.Orada yaşayan alışveriş yapmak isteyen insanlarımızda o mağazalardan alışveriş yapar.Cadde üstündeki esnafın ekonomik kalkınması gerçekleşir. Bu cadde de ticari bir potansiyel yaratalım istiyoruz. “dedi.
Araçlar Demir Yığını Mühim Olan İnsan
Yapılan bütün düzenlemelerin Uncubozköy Sakinleri için yapıldığını vurgulayan Açıkdil,”Araçlar için otopark yapılır yani araçlar demir yığınından başka bir şey değildir. İnsanlara önem vermek ve dışarı çıkarmak lazım. Şehrini sokaklarını caddesini sevdirmek lazım.Bizler ne kadar çok dışarıda gezersek o kadar çok dostumuz olur,şehrimizi severiz.Biz insanları birbiri ile tanıştıralım,dost olsunlar diye bu arabanın içinden olmaz yürüyerek olur.O yüzden bizde cadde düzenlemelerini önemsiyoruz. ” şeklinde konuştu.
Cadde Düzenlemesi Ekonomik Kalkınmayı da Sağlayacak
Araçlara verdiğimiz önemi insanlara vermemiz gerektiğine değinen Açıkdil;” İnsanlara değer verirsek,ekonomik,eğitim seviyemiz kalkınır,sosyal seviyemiz artar. Yapacağımız cadde düzenlemesi ile insanlar,çocuklar,gençler akşam olduğunda bu cadde de yürüyebilecekler ya da araçlar parketmediği için dükkan ve mağazaların önü açılacak.Düzenleme ile birlikte bu caddenin ticari bir aks olmasını planlıyoruz. Bağdat Caddesi Hüviyetinde bir cadde olur.Bozköy parkımız var, meydan düzenlemesi yapıldı.Bundan sonra yapılacak Adliye’nin hemen arkasında 40 bin metrekarelik bir alan kültür merkezi alanı olarak ayrılmış oraya bir kültür merkezi yapıldığında Bozköy’ün çehresi daha da değişecek. Hem sosyal,hem ekonomik yaşantı bir farkılılık kazanmaya başlayacak.” şeklinde konuşurken mahalle sakinlerine kırmızı karanfil hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.