GENÇLERDEN BONZAİ KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM!

19 Ekim 2014 Pazar, 15:47

MANİSA’da Türkiye Liseliler Birliği (TLB) üyesi gençler, ‘Bonzai Değil, Şut Çek’ sloganıyla bonzai ve madde bağımlığına karşı gençleri spora yönlendirmek amacıyla aralarında milletvekili, sendikacı, doktor ve öğretmenin de aralarında bulunduğu takıma karşı dostluk maçı düzenledi.

Türkiye Liseliler Birliği Manisa üyeleri ‘Bonzai Değil, Şut Çek’ sloganıyla bonzai ve madde bağımlığına karşı gençleri spora yönlendirmek amacıyla dostluk maçı düzenledi. Etkinliğe CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, İşçi Partisi İl Başkanı Mustafa Gökdemir, Maden-İş 3 Nolu Şube Sekreteri Sefa Köken, Eğitim-İş Eğitim Sekreteri Melih Bilgöl, Psikiyatrist ve Manisa Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Şahut Duran ile Türkiye Gençlik Birliği(TGB) İl Başkanı Kemal Toynak da katıldı.

Çakra Halı Sahası’nda yapılan maç öncesi açıklama yapan TLB üyesi İshak Aykaç, amaçlarının gençleri madde bağımlılığı yerine spora yönlendirmek olduğunu belirtti. Aykaç, “Uyuşturucu kullanımı, üniversitelerden artık ortaokul seviyelerine hatta ilkokul seviyelerine kadar inmiştir. Liseli gençler olarak bizim buna tavrımız net. Uyuşturucuya asla geçit vermeyeceğiz. Uyuşturucuya karşı sporla, bilimle ve edebiyatla mücadele edeceğiz. Etkinliğimizin amacı da gençlerimizi spora yönlendirmek” diye konuştu.

Gençlerin düzenlediği etkinliğe herkesin dikkat çekmesi gerektiğini belirten CHP’li Milletvekili Özel, “Liselerde uyuşturucu son bir yılda ise bonzai kullanımı artık büyük bir tehlike haline geldi. Liseli gençlerimiz konuya duyarlılıklarını göstermek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediler. İnanıyorum ki bu etkinlik kamuoyunu dikkatini çeker. Uyuşturucu artık çağımızın en büyük tehditi haline geldi. Buna karşı gençlerimizin birlikte olmalarını, bilinçli olmalarını istiyoruz. Spora yönlenmelerini istiyoruz. ‘Bonzai çekme, şut çek diyoruz” dedi.

Madde bağımlılığının günümüzde 8 yaşa kadar indiğinin altını çizen Psikiyatrist Şahut Duran, “Bu konuya yıllardır vurgu yapmaya çalışıyoruz. Esasında gençlerimiz bu etkinlik ile bir yardım talebinde bulunuyor. Bu yardım uyuşturucu ile mücadele yardımı. Gençlerimize her kurum, kuruluş ve özellikle sivil toplum örgütünün el uzatmasını istiyoruz. Günümüzde artık 8 yaşında bile bize madde bağımlılığı konusunda vakalarımız var. Bu çok üzücü bir durum. Artık bu 7’den 70’e herkesin bir sorunu. Madde bağımlılığı ile mücadelede herkesin taşın altına elini koymasını diliyoruz” dedi.

Açıklamaların ardından liseli gençler ve milletvekili, sendikacı, eğitimciden oluşan takımla 6’ya 6 maç yaptı. Bir saat süren maç 10-10 berabere bitti, kazanan dostluk oldu.

liselilerden-bonzai-degil-sut-cek-etkinligi_3796_dhaphoto7_1024x683 liselilerden-bonzai-degil-sut-cek-etkinligi_3796_dhaphoto1_1024x683 liselilerden-bonzai-degil-sut-cek-etkinligi_3796_dhaphoto2_1024x683 liselilerden-bonzai-degil-sut-cek-etkinligi_3796_dhaphoto3_1024x683 liselilerden-bonzai-degil-sut-cek-etkinligi_3796_dhaphoto6_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir