16 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ HER YERDE KAYBOLAN KÖPEĞİNİ ARIYOR

12 Ocak 2015 Pazartesi, 14:26

Manisa’da 15 gün önce kaybolan köpeğini sokak sokak gezerek arayan 16 yaşındaki Melisa Nur Kerkin, ‘Her şeyim’ dediği köpeğini bulabilmek için okula bile gidemediğini söyledi.
Geçtiğimiz yaz tatilinde Bodrum’da sokakta bulduğu köpeği sahiplenerek Manisa’daki evinde bakmaya başlayan Melisa Nur Kerkin’in bütün dünyası 15 gün önce köpeğinin kaybolmasıyla yıkıldı. Gold ismini verdiği ‘Golden-Kucker’ karışımı melez köpeğini Manisa sokaklarına astığı afişle arayan Kerkin, duyarlı Manisalılardan yardım bekliyor.
15 gün önce babasının gezdirmek için parkta çıkardığı köpeğinin babasının sara krizi geçirdiği sırada kaybolduğunu anlatan Kerkin, “Köpeğim Gold’u Bodrum’da bulmuştum. Sokağa atılmıştı. Bana o kadar sevecen ve cana yakın gelmişti ki onu Bodrum’dan alarak Manisa’ya getirip kendim bakmaya başladım. Yaklaşık 7-8 aydır bakıyordum. Ben okuldayken babam Gold’u gezmeye çıkarmış ve o sırada sara krizi geçirmiş. Babam sara krizi nedeniyle bayıldığı için artık köpeğim kaçtı mı, kaçırıldı mı bilmiyorum. 1 yaşında ve tarçın renginde ismi de Gold. Kaybolalı yaklaşık 15 gün oldu. Kaybolduğu günden beri okula gidemiyorum” dedi.
“Onsuz bir dünya benim için çok kötü” diyen Kerkin şunları söyledi:
“Benim kardeşim gibiydi, her şeyimdi. Gitmesiyle neredeyse bütün dünyam başıma yıkıldı. Bir insan evladını kaybettiğinde nasıl bir duruma düşer bunu birçok insan biliyordur. Ben de evladımı kaybettim. Bulan veya görenlerin bana ulaşmasını gerçekten istiyorum. Zor bir durumdayım. Hayat onsuz benim için çok zor. Birçok yerde görüldüğünü söylüyorlar ama bana hala ulaşmadı. Köpeğimi bulanların 0 533 392 88 22 nolu numaradan bana ulaşmasını istiyorum.”
Sokak hayvanları için çağrıda da bulunan Kerkin, “Manisa’da ve birçok yerde çoğu sokak hayvanlarına arabayla çarpıp kaçıyorlar. Böyle bir durumla karşılaşanların veya duyanlara şunu söylemek istiyorum. Köpeklere çarptığınız zaman o aracın sigortası veya kaskosu o hayvanların tedavi masrafını karşılıyor. Lütfen kaçmayın. Kaçan olursa da sokakta görürseniz mutlaka plakasını alın. Hayvan barınaklarında da eski battaniye tarzı soğuktan koruyacak eşyalara ihtiyaç var. Bu dünyada biz onların misafiriyiz ve onlara her kötülük yaptığımızda bizi affettiler. Biraz da bizim onlara saygı duymamız lazım” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir