Manisa Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle çiftçilere gübre dağıtımı gerçekleştirdi.

Törende konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaklaşık 8 bin çiftçiye yüzde 50 hibe desteğiyle gübre dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Başkan övüne övüne anlattı

Cengiz Ergün, çiftçilere gerçekleştirdikleri desteklemeleri övüne övüne anlatırken verdikleri 2 çuval gübrenin yarı parasını geri tahsil etmesi

‘Başkan hiç vermeseydin daha iyiydi’ dedirtti.

Üreticiler doğruladı

Destekten yararlanan çiftçiler, dağıtımı yapılan gübrelerin tamamen ücretsiz olmadığını yarısının büyükşehir diğer yarısının da kendileri tarafından ödendiğini doğruladı.

Üreticlere mesaj

Öte yandan çiftçilere gönderilen mesaj da dikkat çekti. Mesajda şu ifadedeler kullanıldı:

İYİ Parti başkan İksir’de sert eleştiri geldi! “Zeki Bilgin Saadet Partisi için oy istemesi komik değil mi?” İYİ Parti başkan İksir’de sert eleştiri geldi! “Zeki Bilgin Saadet Partisi için oy istemesi komik değil mi?”

“Değerli Üreticimiz; 08 ŞUBAT 2024 tarihinde Saat 11:00' da Cumhuriyet Meydanında yapılacak Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Cengiz ERGÜN' ünde katılacağı Gübre Dağıtım Programına teşriflerinizden Onur duyacağız. Gübre Almaya gelen üreticilerimizin araçlarını Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanına parketmeleri, sağladığımız servisle Sıra Numaralarını almak üzere en geç 11:00' a kadar Cumhuriyet Meydanına gitmeleri ve Çiftçi Katkısı Tutarı Ücretlerini Manisa Büyükşehir Belediyesi Tahsilat Noktalarına 7 Şubat 2024 tarihine kadar ödemelerini rica ederiz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ