CHP’li Uysal: Bu Saldırılar Bizi Yıldıramaz

03 Eylül 2021 Cuma, 11:44

CHP Kadın Kolları Genel başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki kadın kolları MYK üyeleri, il ve ilçe kadın kollarına Çanakkale programında yapılmak istenilen saldırıya CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal tepki gösterdi.
Çanakkale’de yapılmak istenilen saldırıyı şiddetle kınadıklarını dile getiren CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, bu tür saldırıların CHP’yi yıldıramayacağını ifade etti.
CHP’li Uysal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın Çanakkale’ye yaptığı ziyaretteki saldırı girişimini kınıyoruz. Bu zihniyetlerin ‘Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım başınıza daha neler gelecek?’ anlayışından beslendiğini çok iyi biliyoruz. Siyasetçilerin görevi halkı ayrıştırmak değil, birleştirmektir. Bizler halka kin ve nefret tohumları eken anlayışı reddediyor, ayrılığın gayrılığın olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek için çalışıyoruz. Kadınların en ön saflarda yürüyen örgütlü mücadelesinden korkuyorlar, korksunlar. Biz kadınlar coşkun akan sular gibiyiz. Baskı ve şiddet ile bizi durduramazsınız. İlk seçimlerde AKP zihniyetini ülkemizden söküp atacağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir