Başkan Çelik: “VERDİĞİNİZ SÖZLERİ TUTUN”

27 Temmuz 2022 Çarşamba, 13:23

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik Nurlupınar’da vatandaşlarla bir araya gelerek, mahallenin sorunlarını dinledi. Nurlupınar’ın Manisa’nın en güzel yerlerinden biri olduğunu söyleyen Çelik, mahallede yaşanan kanal sorununa dikkat çekti. Geçmişte hem ölümlere sebep olmuş, hem de hastalık yuvası haline gelmiş su kanallarıyla Nurlupınar’ın kaderine terk edildiğini ifade etti.

“Pek çok kirli mesele gibi kafanızda burasının da üstünü örtmüşsünüz”

Sözlerine devam eden Başkan Çelik “Çok değil, birkaç yıl evvel büyük bir sel felaketinin kıyısından döndük. Mahallemiz sel sularının altında kaldı. O gün şehrimizi yönetenler çıkıp biz olmasaydık daha kötüsü olurdu diye demeçler verdiler.  Bugün ise sadece temizlik yapmaktan başka bir fikir üreten yok. Bir sıkıntı olursa biz buradayız demekle olmuyor. Daha kötüsü derken illa can kaybı mı bekleniyor? Bugün geçmişte yaşanan riskler ortadan kalkmış değil. İklim değişikliği tüm dünyayı tehdit ediyor, ani hava değişimleri felaketlere yol açıyor. Çıkıp yeni bir sel olmayacak diyebilir misiniz? Temizlik yapıyoruz dediğiniz çalışmalar kanaldan çıkan kokuyu bastırmaya bile  yaramıyor. Nurlupınar’da su kanalları ile yerleşim bölgeleri iç içe geçmiş durumda. Bu kanallar buradan taşınmadığı sürece her an yeni bir sel baskını tehdidi kapıda.  Sıcaklığın yükseldiği şu günlerde ise kokudan cam, pencere açılamaz halde. Sinek, böcek ne ararsanız burada. Mahalleli kokudan, hastalık korkusundan, sel endişesinden bıkmış vaziyette. Birkaç yıl önce iki yavrumuz sıcaktan bunalıp serinlemek isterken burada can verdi. Göz göre göre vatandaşlarımız çaresizliğe, terk ediliyor. Pek çok kirli mesele gibi kafanızda burasının da üstünü örtmüşsünüz.”

“Nurlupınar’dan bu Kanal taşınmadığı sürece bu mesele çözülmez. “

Başkan Çelik son olarak; “Bizim insanımız artık eskisi gibi her şeye inanmıyor. Biz olmadık şeyi vaat etmeyeceğiz. Barbaros ve Nurlupınar mahallerine ziyarete gidiyoruz. Bize soruyorlar kanalımızı kapatacak mısınız? Diyorlar. Herkes bir vaat vermiş ama uygulayan yok! Devlet Su İşleri ile yaptığımız görüşmede kanalın kapatılmasına  izin vermiyor. Kanalların zaten kapanma ihtimali yok. Ama herkes atmış, tutmuş. Biz kapatmayacağız ama Devlet Su İşleri’ne proje sunarak kanalları taşıyabiliriz. Her yağıştan sonra aynı görüntüleri görmekten vatandaş artık sıkıldı. Vatandaş sadece kuru bir geçmiş olsun ile geçiştirildiğini görüyor. İnsanımız hak etmediği bu çaresizliği vakti zamanı gelince en iyi şekilde değerlendirecektir.” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.