Promosyon ihalesi tartışmalara neden oldu!

28 Ekim 2015 Çarşamba, 14:53

DOKUZ Eylül Üniversitesi’nin çalışanların maaşları için bankalar arasında açtığı ihale sonuçlandı ancak Türk Sağlık-Sen ortaya çıkan rakamı düşük bulup protesto eylemi yaptı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bahçesinde toplan Türk Sağlık-Sen üyeleri promosyon ihalesinn dayatma olduğunu söyledi. Sendika Başkanı Yasemin Zengin, promosyon ihalesi zarfların açılacağı 2 Ekim gününe kadar yönetimin süreci Eğitim-Sen ile yürüttüğünü belirtti. Zengin, “Sürecin sonuna dahil olmamıza rağmen hak ettiğiniz promosyon ücretini alabilmeniz için her türlü mücadeleyi verdik. Fakat ne yazık ki kurum yetkililerini ikna edemedik. Şimdi mücadelemiz ve talebimiz sizlerle beraber hak ettiğiniz ücreti alana kadar gerekirse ihaleyi iptal ettirmek ve yeni bir şartname ile yeni bir ihaleye çıkmak. Süreçte ve mücadelemizde sizlerin desteği bizler için önemli. Kurumda yanlış giden bir takım şeylere hep beraber dur demenin zamanıdır. Ya hep beraber kazanacağız, ya da hiç mücadele vermeden pes ederek kaybedeceğiz” dedi.

Süreçle ilgili bilgi veren Zengin ihaleye sadce 7 bankanın müracaat ettiğini, ihalede beşinin teklif vermeden çekildiğini hatırlattı, “6 bin 965 personelin yıllık 322 milyon 589 bin TL’lik ciddi oranda maaş ve döner sermayeden kaynaklanan nakit akışının olduğu bir ihaleye hiçbir bankanın asılmamasının nasıl bir açıklaması olabilir?” diye sordu. TEB ve İş Bankası arasırdaki açık arttırmada ihalenin 1.525 TL’ye İş Bankası’nda kaldığını hatırlatan Zengin, “Gerekirse ihalenin iptal edilerek 1.525 TL üzerinden yeniden ihaleye çıkılmasını, promosyon alan kurumları incelediğimizde 4 yıllık süre ile yapılan anlaşmalarda çalışanın eline geçen paranın daha fazla olduğunu ve 4 yıllık bankalardan teklif alınmasını istedik. Ancak tüm önerilerimiz ret edildi. Bunun üzerine Rektör Sayın Mehmet Füzün’den randevu talebinde bulunduk. Ne yazık ki talebimize cevap beklerken Dokuz Eylül kurumunca aranarak imzaya gelmemiz talep edilmiş, imzamız olmadığı takdirde de kurum yetkilileri tarafından da protokol imzalanarak duyuru yapılacağı söylenmiştir. Şimdi mücadelemiz ve talebimiz sizlerle beraber hak ettiğiniz ücreti alana kadar gerekirse ihaleyi iptal ettirmek ve yeni bir şartname ile yeni bir ihaleye çıkmak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir