ÖMER FARUK ÇELİK ŞEHZADELERE KİRAZ ALIM MERKEZİ YAPILACAK

26 Mayıs 2014 Pazartesi, 16:16
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Türkiye’nin en önemli Kiraz üretim merkezlerinden birisi olan ve hasat zamanı nedeniyle hareketli günler yaşayan Sancaklıbozköy Mahallesini ziyaret etti. Kiraz üreticileri ve tüccarları ile görüşen Başkan Çelik, üreticilerle tüccarların pazarlığına yardım etti. Kiraz üreticilerinin ve tüccarların Kiraz Alım Merkezi taleplerine cevap veren Çelik “ Söz veriyorum. Bu bölgeye modern bir Kiraz Alım Merkezi yapacağız” dedi.
“SANCAKLI BOZKÖY KİRAZ’IN MERKEZİDİR”
Kiraz hasat zamanı olan Sancaklıbozköy mahallesini ziyaret eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e Belediye Başkan yardımcıları Ulus Kotluca, Süleyman Çoban, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Kiraz üreticileri Birliği Kooperatif Başkanı Mustafa Kabasakal Şehzadeler Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Kavas, AK Parti Mahalle Başkanı Mustafa Pilav eşlik etti. Sabah kahvaltısında kiraz üreticileri ile bir araya gelen Başkan Çelik, sorunları dinledi. Sorunların çözümü noktasında en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Çelik” Sancaklı Bozköy mahallemiz Kiraz üretimi noktasında ülkemizde önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte bir takım sorunlarının olduğunu biliyoruz. Sürekli buraya ziyaretlerimiz oluyordu. Ancak bu sefer istedik ki tam hasat zamanı buralarda olalım hem üreticimizin, hem de tüccarımızın sorunlarını dinleyelim istedik. Burada gördüğümüz en büyük eksiklik, bir kiraz alım merkezinin olmaması. Zaten adaylık dönemimizde bu konunun çözüme kavuşturulacağını her geldiğimizde ifade etmiştim. Bu konuda Şehzadeler Belediyesi olarak en kısa sürede çalışmalara başlayarak önümüzdeki Kiraz hasat sezonuna Kiraz Alım Merkezi’ni yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.
“KİRAZ ALIMINDAKİ KARMAŞAYI BİTİRECEĞİZ”
Sancaklıbozköy havzasının çok verimli topraklardan oluştuğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ”Bu bölgedeki tarım arazileri mümbit tarım arazileridir. Buralarda ne ekerseniz en iyisi yetişiyor. Diğer bir hususta özellikle meyvecilik noktasında tüm Türkiye’de adından söz ettiren kalitede meyveler yetişiyor.  Gerek üzüm, gerek Şeftali, gerek erik gerek zeytin, gerekse kiraz Türkiye’de en erken bu topraklarda yetişiyor. Bu da bizim üreticilerimize daha güzel bir kazanç sağlıyor. Ürünün daha değerli olmasına neden oluyor. Kiraz alım merkezini hizmete aldıktan sonra meydanda oluşan karmaşayı da bitirip daha sakin bir kiraz alım satım dönemi olmasını sağlayacağız” dedi.
Daha sonra Kiraz alımı için Türkiye’nin dört bir yanından gelen üreticileri tek, tek ziyaret eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Tüccarların yaşadığı sıkıntıları dinleyerek çözümü noktasında notlar aldı. Ziyaretler esnasında Kiraz Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Kabasakal’ın kiraz alım satım merkezine geçen Çelik, burada kiraz kalibre ölçümü yaparak, yurt dışına gidecek olan Kirazlar hakkında bilgiler aldı

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.