MANİSA’DA 8 BİN 88 VATANDAŞA 54 MİLYON 923 BİN 120 TL ÖDENDİ

20 Ocak 2015 Salı, 15:18

Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan, 2014 yılında ilçelerde dahil olmak üzere toplamda 2 bin 39 vatandaşa engelli evde bakım ücreti bağlandığını söyledi.
Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan, kurumunun 2014 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Manisa’da öncelikle koruyucu ve önleyici hizmetlere yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Konan, aileyi güçlendirme çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade etti. Konan, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce 2014 yılında toplam 2 bin 39 ağır engelli vatandaşımıza bakan yakınına bir asgari ücret tutarında ödeme yapılmıştır. Engelli evde bakım ücreti, sağlık kurulu raporuyla ağır engelli olduğu belgelendirilen ve engelli ile birlikte yaşayan vatandaşlarımızın gelirlerinin toplanıp kişi sayısına bölündüğünde kişi başına asgari ücretin üçte ikisinin altında geliri olan vatandaşlarımıza aylık engelli vatandaşımıza bakım sağlayan yakınına bir asgari ücret tutarında ödeme yapılmasıdır. Manisa’mızda 2014 yılında ilçeler dahil 20 bin 39 vatandaşımıza engelli evde bakım ücreti bağlanmıştır. 2007 yılından bu güne kadarda toplam 8 bin 88 vatandaşımıza engelli evde bakım ücreti bağlanmış olup toplam 54 milyon 923 bin 120 TL ödeme yapılmıştır” dedi.
Konan, kendilerine başvuran kişilerin öncelikli olarak ailelerinin yanında kalmasına dikkat ettiklerine vurgu yaparak, şöyle konuştu: “Bize başvuran vatandaşlarımıza öncelikle ailelerini destekleyerek kişinin fıtratı gereği de bulunmuş olduğu yerde bakılması üzerinde duruyoruz. Bu mümkün olmadığı taktirde yani çocukları, yaşlıları ya da engellileri ihmal ya da istismar olmadığı sürece biz koruma ya da bakım altına almıyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir