Köfteci Ramiz Yurt Dışına Açılıyor

28 Haziran 2014 Cumartesi, 19:14

TÜRKİYE’de, bugün 27 ilde 136 şubesi bulunan Köfteci Ramiz, yıl sonu itibarı ile yurtdışına açılıyor. İlk şubelerin Eylül’de, Almanya’nın Köln şehri ile ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da eş zamanlı olarak açılacağı bildirildi.

1928 yılında Akhisar’da temelleri atılan, ulusal bir marka olarak Bosna Hersek’te düzenlenen 7. Uluslararası Avrupa Zirvesi’nde Avrupa Kalite ödülünü alan Köfteci Ramiz, gözünü yurt dışına dikti. Genelde yurt dışı pazara açılan firmaların tercihi Irak, Azerbaycan olurken Köfteci Ramiz, tercihini Türker’in yoğun olarak yaşadığı Almanya ve KKTC’ye çevirdi. Markanın üçüncü kuşak temsilcilerinden olan Yönetim Kurulu Üyesi Ramiz Taşkınlar, “6 senedir bu proje üzerinde çalıştık. Eylül itibariyle Köln’den Avrupa yürüyüşümüz başlayacak. 606 metrekare alanda 700 bin euroya mal olan mağazada yerel esintiler ile birlikte Almanların damak zevkine özel ürünler de geliştirdik. Tedarik ise yine çok daha ucuz ve olan bölgeden temin edilecek. İlk beş sene içinde dönerin payından yüzde 2 almak istiyoruz. 20 kişi çalışacak. Ayda 300 bin euro gelir bekliyoruz” dedi.

Almanya ile birlikte KKTC’deki şubelerinin de özel firmaların iç mimarlar tarafından modern bir şekilde hazırlandığını belirten Taşkınlar, ” 86 sene önce Türkiye’de başlayan lezzet yolculuğunu, kalitesinden ve lezzetinden ödün vermeden yurt dışı şubelerimizde de sunacağız. Lefkoşa ve Köln’de eşzamanlı açılacak ilk yurt dışı şubelerimize, 2015 yılında Almanya’da 5 restoran daha eklemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir