TÜRK EĞİTİM SEN’LİLER ANTALYA’DA BULUŞTU

23 Ocak 2014 Perşembe, 12:17

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Büyük Türkiye Buluşması” isimli istişare ve eğitim toplantısı Antalya’da yapıldı.
Toplantıya Türkiye’de görev yapan tüm ilçe temsilcileri katılırken, Kırkağaç’ı Atatürk Ortaokulu Okul Müdürü Arif Çivi, Eczacı Engin Ümmetoğlu Müdür Baş Yardımcısı Ahmet Aydemir ve Cumhuriyet Rıza Nebahat Dolman ilk Öğretim Okulu öğretmenlerinden Murat Tahtalı temsil etti.
Toplantıda Türkiye’de Eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlar dile getirilirken, bunlarla ilgili görüşler ve düşünceler paylaşıldı. Programda bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk “Millî Eğitim Bakanlığı’nda 28 Şubat benzeri fişlemelerin yaşandığını vurguladı. Her yerde 28 Şubat’ı yerden yere vuranlar şimdi 28 Şubat’ta ki gibi bir fişlemeyi Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapmışladır. Bu utanılacak bir durumdur. 17 Ocak operasyonu için Başbakan’ın önce çete dediğini hatırlattı. Daha sonra da yine kendi ifadesiyle bunun Dost-Modern darbe dediğini ifade etti. Şimdi soruyoruz, önce çete dedikleriniz şimdi dost mu oldu?. Hükümetin satın alamadığı insanların içinde Türkiye sevdalısı Türk Eğitim Sen mensupları da var” dedi.
Programın son bölümünde ise ilçelerden gelen temsilcilerle istişarelerde bulunuldu. Türk Eğitim Sen’liler, akşam da sanatçı Ahmet Şafak’ın üç saat süren muhteşem konseri ile coşkulu bir gece yaşadılar. Kırkağaç’ı temsilen bu önemli toplantıya katılan Türk Eğitim Sen temsilcileri Arif Çivi, Ahmet Aydemir ve Murat Tahtalı, toplantının çok faydalı geçtiğini belirttiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.