Salihli 7 ay sonra fakülteye kavuşuyor

13 Ocak 2017 Cuma, 15:16

MANİSA’nın Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile yaptıkları protokolle, kentte kazandırılacak fakültenin ince işini belediye olarak yapma sözü verdiklerini söyledi. Kayda, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin, 2017-2018 eğitim-öğretim yılına yetişeceğini belirtti.

Salihli Belediye Başkanı MHP’li Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile birlikte CBÜ Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konusunda görüşmek üzere, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’yi ziyaret etti. Belediye Başkanı Zeki Kayda, fakültenin ince işlerinin yapımının Tüzemenler Yapı Grubu tarafından hızla yapıldığını belirterek, “Bugüne kadar Salihli halkı tarafından kaba inşaatı yapılmış olarak bekletilen binayı, Salihli Belediye Meclisinden aldığımız karar ile tamamlayacağımızı beyan etmiştik. Fakülte binamızı çevre düzenlemesi ile birlikte, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına yetiştireceğiz” dedi.

Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kısa sürede tamamlanarak eğitim-öğretime başlamasının önemine vurgu yapan Rektör Çelebi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversiteye yaptıkları bu önemli katkı için Başkan Kayda’ya teşekkür etti.

Salihli Belediyesi’nin Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasının ince işlerinin yapımını üstlenmesi nedeniyle daha önce Rektör Çelebi ile Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda arasında protokol imzalanmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir