MESLEK LİSESİNE BURS DOPİNGİ

27 Aralık 2013 Cuma, 14:02

Hasan Ferdi Turgutlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin başarılı öğrencilerine Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılıksız burs verilecek. Bu kapsama yapılan protokol bugün Turgutlu Kaymakamlığında tarafların bir araya gelmesiyle imzalandı. Protokole Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Hasan Ferdi Turgutlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Salar, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın katıldı. “Meslek Liseleri Memleket Meselesi” başlığıyla imzalanan protokole göre okulda eğitim gören ve sene sonunda bölümlerinde 1’nci olan öğrencilere ödül, lisans eğitimi kazanan öğrencilerden en yüksek puanı alan 3 öğrenciye ise Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılıksız burs verilecek.
Bu önemli protokol ile mesleki eğitim gören öğrencilerinin önemsendiği belirten Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, “Kalifiye ve donanımlı iş gücü yetiştirme açısında meslek lisemize bu desteği veren odamıza teşekkür ederiz. Meslek liseleri ülkemizde geri planda duruyor gibi olsa da bu tarz desteklerle birlikte büyümeye devam edecektir” dedi.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın; “Oda olarak eğitime sonsuz destek vermeye çalışıyoruz. Teknik personel yetiştiren meslek liselerimizi göz ardı edemeyiz ve bu protokol ile eğitimi ve başarıyı teşvik edeceğimize inanıyorum” ifadeleri kullandı. Hasan Ferdi Turgutlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Salar ise; “Bizi destekleyen kaymakamımız ve odamıza teşekkür ederiz. Biz okullarımız da sağlıklı eğitim vermek adına yoğun bir mesai harcıyoruz ve elde ettiğimiz başarılarla toplum gözündeki meslek liselerinin algısını değiştirmek istiyoruz. Bu protokol Turgutlu Eğitim camiasına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.