Kur’an’ın genç muhafızları yarıştı

15 Mart 2017 Çarşamba, 14:41

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ahmetli İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde ‘Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması’ ve ‘Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması’ düzenlendi. Yarışmada Sarıgöl Anadolu İmam-Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Mehmet Taha Erdem ‘Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması’nda ikinci oldu.
Ahmetli İlçesinde düzenlenen ‘Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması’nda ikinci olan Mehmet Taha Erdem’in başarısı hem okulunda hem de ilçede sevinçle karşılandı.
Sarıgöl Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Muzaffer Erbay, “Yarışmaya dokuz Anadolu İmam-Hatip Lisesi katıldı. Okulumuz 9. sınıf öğrencisi Mehmet Taha Erdem’in aldığı ikincilik bizleri ve okulumuzu sevindirdi. Öğrencimi kutlarım. Bizleri gururlandırdı.” dedi.
Yarışmada hafızlık dalında ikinci olan 9. sınıf öğrencisi Mehmet Taha Erdem ise şunları söyledi: “Yarışmada kısa süreli heyecanlanmam az bir puanla birinciliği kaçırmama neden oldu. Ama okuluma derece kazandırmam beni mutlu etti.”
Mehmet Taha Erdem yarışma sonunda kendisine çeyrek altın ve gömlek hediye edildiğini de sözlerine ekledi.
Öte yandan ‘Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması’nda birinciliği Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesinden Şükrü Can Yalova, üçüncülüğü de Yunusemre İmam Hatip Lisesinden Mehmet Tül isimli öğrenciler kazandı.
‘Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nda ise birinciliği Akhisar İmam Hatip Lisesinden Furkan Erturan, ikinciliği Turgutlu Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Yaşar, üçüncülüğü de Demirci İmam Hatip Lisesinden Batuğhan Bar kazandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir