Son Dakika
18 Şubat 2018 Pazar

Köpek ve kuşlar da unutulmadı

31 Mart 2017 Cuma, 20:08

Yaklaşık bir ay önce kedi evi projesiyle sokak kedilerinin barınmasını sağlayan Kırkağaç Belediyesi, şimdi de köpek ve kuş evleri projesini hayata geçirerek vatandaşın takdirini topladı.
Kırkağaç’ta sahipsiz ve yardıma muhtaç köpekler ile kuşların barınmaları için Kırkağaç Belediyesi ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) tarafından birlikte organize edilen köpek ve kuş evleri projesi yoğun bir çalışmanın ardından tamamlandı.
METEM’li öğrencilerin itinayla hazırladıkları ve her ayrıntıyı düşündükleri köpek ve kuş evleri, ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirileceği öğrenilirken, Mesleki Teknik Eğitim Merkezinde hazırlanan köpek ve kuş evleri, Kırkağaç Belediyesi Veterineri Serkan Çetiner öncülüğünde hazır hale getirildi.
Çok sayıda öğrencinin katılımıyla yapımına başlanan ve yaklaşık bir aylık bir sürede tamamlanan köpek ve kuş evleri projesi Kırkağaç’taki tüm hayvanseverleri de memnun etti.
Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz “Yaklaşık bir ay önce sokak kedileri için Kırkağaç Meslek Yüksek Okulu ile birlikte kedi evleri yaparak parklara yerleştirdik. Şimdi de METEM ile birlikte ortaklaşa bir çalışma yaptık. Sokak köpeklerinin soğuklarda mağdur durumlarda kalmamaları için ve yine kuşlarımız için evler hazırladık.
İnşallah bu evleri de en kısa zamanda ilçemizin çeşitli yerlerine yerleştireceğiz. Ben bu projede emeklerini esirgemeyen Okul Müdürümüze, öğrencilerimize ve belediye personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Projede büyük pay sahibi olan Kırkağaç Belediyesi Veterineri Serkan Çetiner ise, “Biz Kırkağaç Belediyesi olarak METEM ile birlikte sokakta yaşayan köpekler ve kuşlar için evler hazırladık. Köpek ve kuş evleri projesini böylece tamamlamış bulunuyoruz. Tamamen sokak hayvanları için hazırlanan bir proje. Bu projeyi Mobilya Bölümü öğretmenleri ve öğrencilerinin büyük katkısı ile gerçekleştirdik. Ben buradan Belediye Başkanımız Yaşar İsmail Gedüz’e ve METEM okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir