Gazili Öğrenciler Şehzadeler Belediyesini tanıdı

24 Mart 2016 Perşembe, 16:40

Gazi İlk Okulu 4/ K sınıfı öğrencileri Şehzadeler Belediyesini ziyaret etti. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i de makamında ziyaret eden öğrenciler okul dergisi için Başkan Çelikle röportaj yaptı.

Gazi İlk Okulu öğrencileri Şehzadeler Belediyesini gezerek belediye birimlerini tanıdılar. 4/K Sınıfı öğrencileri Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i de makamında ziyaret ederek okul dergisi için Başkan Çelik ile röportaj yaptılar. Başkan Çelik’i ziyarete öğrencilerin yanı sıra Gazi İlk Okulu Müdürü Mehmet Kanca, Müdür yardımcısı Abdullah Emeksiz, sınıf Öğretmeni Mustafa Şener, aynı zamanda okulun velisi olan AK Parti İl Başkan yardımcısı Necmi Çiçek ve Okul aile Birliği Başkanı Yeliz Yazıcı katıldı. Gazi İlk Okulu olarak Şehzadeler Belediyesinden her anlamda destek gördüklerini ifade eden Okul Müdürü Mehmet Kanca “Geçtiğimiz yıl halk oyunlarında şampiyon öğrencilerimiz oldu. Belediye Başkanımız Nevşehir’ de yapılan Halk Oyunları Türkiye şampiyonasında öğrencilerimize otobüs temin ederek bizlere destek oldular. Bunun yanı sıra okulumuzun bahçesinde oturma bankaları ve çöp kovaları ve geri atık dönüşüm kutuları koyarak okulumuzun daha güzel bir görünüme kavuşmasına katkı sağladılar. Bizde bu bağlamda hem sizlere teşekkür etmek adına hem de öğrencilerimiz Belediyemizi tanıması adına sizleri ziyarete geldik. Bizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi.

“LİDER ÜLKE TÜRKİYE SİZLERİN OMUZUNDA YÜKSELECEKTİR”

Yapılan en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Sizleri Belediyemizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Şehzadeler Belediyesi olarak eğitime son derece büyük önem veriyoruz. İnsana yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunun bilinci içerisindeyiz ve böyle hareket ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne kadar bütün okullarımıza, eğitim kurumlarımıza hep destek verdik inşallah bundan sonra da yasalar ve imkânlar çerçevesinde destek vermeye devam edeceğiz. Sizleri görünce çok mutlu oluyoruz. Geleceğimiz sizlersiniz, büyük güçlü Türkiye’yi sizler inşaa edeceksiniz. Bölgesinde ve Dünyada lider ülke Türkiye sizin omuzlarınızda kurulacak bu yüzden sizlerden çok başarılı olmanızı istiyoruz. Yerel yönetimler son derece önemli, demokrasinin merkezi diyebiliriz. Bu noktada aklınıza gelen ne varsa yerel yönetimleri ilgilendiriyor” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Çelik öğrencilerin sorularını yanıtlayarak okulun çıkaracağı dergi için öğrencilerle röportaj yaptı.

DSC_2660

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir