CBÜ Çalıştaya Katıldı

02 Ağustos 2014 Cumartesi, 10:37

Celal Bayar Üniversitesi Sarıgöl MYO Müdürü Doç. Dr. Sinan Anlaş “Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi” çalıştayına katıldı.

Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Anlaş, Uluslararası Doğal Hayatı ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (International Union for Conservation of Nature and Natural Resources) tarafından sürdürülmekte olan IUCN Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi (IUCN Kırmızı Listesi) çalışmalarının “Akdeniz Havzası (İspanya, İtalya, Fransa, Kuzey Afrika, Yunanistan, Suriye, Ürdün ve Türkiye)” bölümüne uzman olarak katkı sağlamak üzere davet edildi.

İspanya’nın Sevilla-Huelva bölgesinde bulunan ve Milli Park olarak korunan Doñana Biological Station’da yapılan çalıştaya, Akdeniz Ülkelerinden 20’ye yakın bilim adamı katıldı. Merkezi İspanya’da olan “Mediterranean Species Programme, IUCN-Centre for Mediterranean Cooperation” öncülüğünde, Akdeniz Havzası biyoçeşitiliğiyle ilgili olarak yapılan çalıştayda 200’den fazla türün durumu gözden geçirildi.

Çalıştay süresince, Akdeniz Havzası biyoçeşitliliğinin zenginliği, korunmasının önemi, nesli tehlike altında olan türlere ait koruma planları ve geliştirilebilecek stratejiler tartışıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir