Avrupalı öğrenciler Salihli’de eğitim görecek

03 Ocak 2018 Çarşamba, 16:11

Romanya’da düzenlenen 10. Robochallenge Robot Yarışması’nda Mini Sumo Kits kategorisinde Avrupa Şampiyonu olan Manisa’nın Salihli ilçesindeki Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü, şimdi de Avrupalı öğrenci ve öğretmenlere eğitim verecek.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen projesi kapsamında AB ülkesi gençlere ve öğretmenlere Salihli Kudret Demir Ortaokulu Stem ve Maker Atölyesi’nde eğitim verileceği öğrenildi. Eğitimin ise Maker-Robot Eğitmeni ve Müdür Yardımcısı Ertuğ Gözaydın tarafından verilecek ve eğitimin bir hafta devam edeceği belirtildi.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2. Projelerinin de kabul edildiğini ifade eden Salihli Kudret Demir Ortaokulu Müdürü İlker Atalay, “Salihli‘de yine bir ilk olan Techno Youth Team Grubumuzun ‘2017- 3-TR01-KA105-048447’ referans numaralı ‘Beni Teknogirişimci Yapsana’ Gençlik Projemiz Türkiye Ulusal Ajans tarafından kabul edildiği için çok mutluyuz. Projemiz sayesinde devletimize yük olmadan oluşturduğumuz atölyemiz, Avrupa Birliği ülkelerinden Estonya, Litvanya, Slovakya ve Arnavutluk’tan gelecek gençlerin, öğretmenlerin kurs aldığı, Uluslararası bir unvana kavuşmuş oluyor. Projemizin yürütücüsü ve Avrupa Birliği Ülkelerinden gelecek gençlerimize, öğretmenlerimize eğitim verecek olan Maker-Robot Eğitmenimiz ve Müdür Yardımcımız Ertuğ Gözaydın’a, Projemizin yazımında ve kabul edilmesinde büyük emeği olan Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz Özlem Kaya’ya çok Teşekkür ederim” dedi.
Atalay,”Gelecek olan AB ülkesi gençlerimize, öğretmenlerimize Robotların Geleceği, Robotik Programlama, 3D Yazıcı, Maker Hareketi, Bilişim Temelli Düşünme ve Metotları, Girişimcilik, Endüstri 4.0, Arttırılmış Gerçeklik, Unmanned Aerial Vehicle(UAV) İnsansız Hava Araçları ve Drone Eğitimi konularında Maker-Robot Eğitmenimiz ve Müdür Yardımcımız Ertuğ Gözaydın öğretmenimiz tarafından bir hafta boyunca Avrupa ve Türkiye Birincileri Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübümüzün Stem ve Maker Atölyemizde eğitim verilecektir. Eğitimden arta kalan zamanda da güzel Ülkemiz hakkında bilgiler edinecekler ve yapılacak gezilerle ilçemizi, şehrimizi tanıma fırsatını da yakalayacaklardır.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir