Suriyeliler ilçeyi karıştırdı: 2 kişi yaralı

15 Temmuz 2019 Pazartesi, 15:35

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde meydana gelen olayda Suriyeli mültecilerle vatandaşların arasında yaşanan tartışmada bir kişi bıçaklandı, bir kişi de atılan taşlarla başından yaralandı. Tehlikeli gerginliği polis ekipleri havaya ateş açarak ve biber gazı sıkarak önleyebildi.
Manisa’nın Turgutlu ilçesi İstasyonaltı Mahallesi İstekli Sokak üzerinde meydana gelen olayda iddiaya göre sokakta oynayan çocuklardan rahatsız olan Suriyeli aile çocukları azarladı. Çocukların durumu ailelerine söylemesi üzerine sözlü tartışma bir anda arbedeye döndü. Suriyeli aile fertleri tarafından E.Ç. (30) sırtından bıçaklanırken, M.F.Ç. de başından yaralandı. Yerli halk Suriyelilere büyük tepki gösterirken karşılıklı taş yağmuru yaşandı. Bölgeye çok polis sevk edilirken mahallelerinde Suriyeli istemeyen öfkeli vatandaşları polis güçlük kontrol altına alabildi.
Tehlikeli gerginliği polis havaya ateş ederek ve biber gazı kullanarak önleyebildi. Suriyeli aile yoğun güvenlik önlemleri altında sokaktan çıkarılırken sokak sakinleri Suriyeli istemediklerini, sürekli olarak huzursuzluk yaşadıklarını ve Suriyelilerin yasa dışı işler yaptığını iddia etti.
Polis ekipleri Suriyelilerin yaşadığı evin önünde güvenlik önlemleri alırken, yaralı vatandaşlarının durumunun iyi olduğu öğrenildi. Mahalle sakinleri hep bir ağızdan mahallelerinde Suriyeli istemediklerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir