SEYİR HALİNDEKİ TIR ALEV ALEV YANDI

15 Haziran 2015 Pazartesi, 14:56

Trafikte seyir halinde olan sürücülerin şaşkın bakışları arasında küle dönen tıra Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar İtfaiye Grup Amirliğine bağlı ekipler müdahale etti. Bir taraftan trafik güvenliğini sağlayan ekipler bir taraftan tırın dorsesinde içten içe yanmaya devam eden karton kolileri söndürmek için yoğun çaba harcadı.

Edinilen bilgiye göre Saat 11.00 civarında İstanbul’dan İzmir istikametine gitmekte olan 16 KBU 72 plakalı karton koli yüklü tır, Akhisar Ticaret Borsası karşısında, eski sigara fabrikası kavşağında seyir halindeyken bir anda alev aldı. O sırada yol üzerinde bulunan trafik ekipleri hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yoğun çabalarına rağmen tırın ikinci dorsesinde bulunan karton koliler küle döndü. Dorsede yanmakta olan karton kolileri aşağı indirmek içinİş makinesi kullanan itfaiye ekipleri, yere indirdikleri karton kolileri açarak söndürebildi. Yangını kontrol altına alan itfaiye ekipleri yangının etrafa yayılmasını önledi. Yangının çıkma sebebi söndürme çalışmalarının ardından yapılacak inceleme sonucu belirlenecek.

YOL KISA SÜRE TRAFİĞE KAPANDI

İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sırasında İzmir istikametine giden yol kısa süreliğine trafiğe kapatıldı. Bu sürede yüzlerce araç kuyruk oluşturdu. Yangının kontrol altına alınmasının ardından trafik tekrar normale döndü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir