Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Öğretmen de bunu yaparsa!

25 Ekim 2016 Salı, 13:38
60 yaşındaki emekli öğretmen, Facebook’tan tanıştığı 11 ve 13 yaşındaki iki kız çocuğunu iki gün boyunca Şakran’daki evinde alıkoydu. Kızlar ailelerine teslim edilirken, zanlı gözaltına alındı

Aliağa’da yaşayan emekli öğretmenin, Facebook’tan tanıştığı 11 ve 13 yaşındaki iki kız çocuğunu iki gün boyunca Şakran’daki yazlığında alıkoyduğu ortaya çıktı. Manisa’da evden kaçan ilkokul öğrencisi iki kız, ailelerinin polise başvurması üzerine Manisa Emniyeti Çocuk Şube ve Asayiş Şube ekipleri tarafından Şakran Bozburun’da 60 yaşında A.U. adlı emekli öğretmenin evinde yakalandı.
Kızlar ailelerine teslim edilirken, zanlı, “küçük yaştaki kızları alıkoymak”tan gözaltına alındı. Manisa’nın Yunusemre ilçesinde perşembe sabahı “Okula gidiyoruz” diyerek evden ayrılan N.S.Y. (13) ve B.M. (11) adlı iki kız, akşam eve dönmedi.
Kızların ailelerinin durumu bildirdiği polis ekipleri, gece boyunca Manisa sokaklarında her yeri aradı, ama sonuç alamadı. Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’in emriyle kızlar için özel ekip kuruldu.

Yazışmalarından ortaya çıktı

Kurulan özel ekip kızların gidebilecekleri yerleri, okul arkadaşlarını ve çevredeki kafeleri araştırdı. Küçük kızların sosyal hesaplarını inceleyen ekipler, kızların İzmir’de bir şahısla konuştuklarını tespit etti. Yeri belirlenen kızlar için kurtarma operasyonu düzenlendi. Küçük kızların Şakran Mahallesi’nde bir evde geceyi geçirdiklerini tespit eden ekipler, adrese baskın düzenledi. N.S.Y. ve B.M. evden alınarak ailelerine teslim edildi. Küçük kızları evinde tutan emekli öğretmen A.Ü. de gözaltına alınarak Şakran’da bulunan jandarma ekiplerine teslim edildi.

Sanal tacizcilere dikkat!

Manisa Emniyeti Çocuk Şube Müdürü Metin Esen, sahte kimlikle edinilen arkadaşlıklar sonucunda çocukların istismar edilebileceğini belirterek, “Hatta taciz edilebilir, şantaja uğrayabilir, Çok kolay dolandırılıp kandırılabilirler. Ailelerin bu konulara dikkat etmeleri gerekiyor” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir