Manisa’da ölü bulunan genç ile ilgili 7 gözaltı

27 Kasım 2017 Pazartesi, 18:26

MANİSA’da, yakınlarının kayıp ihbarıyla aranan ve Gediz Nehri kenarında cesedi bulunan 26 yaşındaki İdris Okur’un ölümüyle ilgili 7 kişi gözaltına alındı. Pompalı tüfekle öldürüldüğü ortaya çıkan Okur cinayetiyle ilgili tüm şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Uyuşturucu ticaretinden sabıkası olduğu belirtilen İdris Okur’dan, geçen 2 Ekim’den itibaren haber alamayan yakınları, iki gün sonra Karaköy Şehit Öztürk Polis Merkezi Amirliği’ne giderek kayıp başvurusunda bulundu. Kayıp ihbarıyla polis ekipleri, Okur’u aramaya başladı. 21 Kasım’da, Güzelköy Mahallesi Gediz Nehri kenarındaki boş bir tarlada insan kemiğiyle kafatası bulundu. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bulunan kemikler ve kafatasının kayıp Okur’un olabileceğini düşünüp çevreyi aradı. Çevredeki detaylı aramada erkek giysileri bulundu. Erkek giysilerinin üzerindeki barkot numaraları üzerinden araştırmasını yoğunlaştıran polis, giysilerin kaybolan İdris Okur’a ait olduğunu tespit etti.

Cinayet dedektifleri ayrıca Okur’un son görüldüğü Şehzadeler’in Malta Semti’ndeki Mobese ile işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Okur’un son görüştüğü kişiler üzerinde çalışmalar yoğunlaştırıldı. Yapılan araştırma sonrası, Okur’un kaybolduğu gün en son M.K. ile görüştüğü tespit edildi. Okur’un arkadaşı olduğu tespit edilen M.K., 23 Kasım’da gözaltına alındı. Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan M.K., ifadesinde cinayeti 2 Ekim’de, Tekelliler Köyü civarında arkadaşı T.C. ile birlikte pompalı tüfekle ateş ederek işlediklerini söylediği öğrenildi. İfadenin ardından polis, M.K.’nın dışında T.C. ve onlara yardım ettiği iddia edilen S.S., C.K., E.A., R.A. ve C.B.’yi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Cinayetin nedeninin, uyuşturucu ticaretinden kaynaklı anlaşmazlık olduğu iddia edildi.

– Kemikleri bulunan gencin cinayetinde 4 tutuklama

Manisa’da geçtiğimiz günlerde Gediz Nehri yakınlarında kemikleri bulunan ve cinayete kurban gittiği tespit edilen gencin ölümüyle ilgili gözaltına alınan 7 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Manisa’da 21 Kasım’da Gediz Nehri kenarında bulunan insan kemiklerinin çevrede bulunan giysilerin üzerinde bulunan barkot numaralarının incelenmesinin ardından 26 yaşındaki İdris Okur’a ait olduğu tespit edildi. İdris Okur’un en son görüştüğü kişi olan M.K., 23 Kasım’da yakalanarak gözaltına alındı. M.K., sorgusunda T.C. ile birlikte İdris Okur’u 2 Ekim tarihinde Tekeliler Mahallesi civarına götürdüklerini ve burada birlikte av tüfeğiyle Okur’u öldürdüklerini itiraf etti. M.K.’nın olay anında şüpheli T.C.’nin arkadaşları olan S.S., C.K., E.A., R.A. ve C.B. isimli şahısların da olduğunu belirtmesi üzerine söz konusu şahıslar da 24 Kasım’da gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu tamamlanan 7 zanlıdan 4’ü Manisa Devlet Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan zanlılar T.C., M.K., S.S., R.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan, cinayetin uyuşturucu ticaretindeki husumetten kaynaklandığı iddia edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir