Manisa’da cesetleri bulunan 2 kişinin kimlikleri araştırılıyor

02 Kasım 2015 Pazartesi, 17:06

MANİSA’da birbirine 50 metre mesafede köpek ya da domuzlar tarafından eşelendiği sanılan arazide cesetleri bulunan biri kadın iki kişinin kimliği belirlenemedi. Bu nedenle cesetlerden alınacak DNA örneklerinin kentten kayıp ihbarıyla aranan kişilerin ailelerinden alınacak örneklerle karşılaştırılacağı öğrenildi.

Manisa kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Organize Sanayi Bölgesi’nin arkasında kalan Gürle Mahallesi’nde, dün öğle saatlerinde mantar toplamaya giden bir kişi, kötü koku üzerine çevreyi kontrol etti. Domuz ya da köpeklerin eşeleği sanılan toprak parçasında birbirine 50 metre mesafede iki kişinin cesedini bulan kişinin ihbarı üzerine, olay yerine jandarma geldi. Yapılan incelemenin ardından en az 5 ay önce gömüldükleri sanılan cesetler, İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ölen erkeğin başının kesildiği ayrıca el ve ayaklarının bağlı olduğu belirtildi.

ÖZEL EKİP KURULDU

Üzerlerinde kışlık kıyafet bulunduğu öğrenilen ölen kişilerden kadının 30 yaşlarında, erkeğin ise 50 yaşlarında olduğunun tahmin edildiği belirtildi. Üzerlerinden herhangi bir kimlik çıkmadığı belirtilen cesetlerin kimlik tespitine çalışıldığı kaydedildi. Bu yüzden cesetlerden alınacak DNA örneklerinin kentten kayıp ihbarıyla aranan kişilerin ailelerinden alınacak örneklerle karşılaştırılacağı öğrenildi. Ayrıca olayı araştırmak için jandarma tarafından özel ekip kurulduğu ifade edildi. Jandarma, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir