Manisa’da 4 polis ve 1 infaz koruma memuru FETÖ’den tutuklandı

04 Ekim 2016 Salı, 14:49

MANİSA’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 1 infaz koruma memuru ile 4 polis tutuklandı. 7 polis memuru ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda geçen 24 Eylül’de, Manisa başta olmak üzere İzmir, İstanbul ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 42 ilde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda toplam 35 polis gözaltına alınarak Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Gözaltına alınan 35 polisten 11’i dün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerle birlikte geçen 15 Eylül’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan bir infaz koruma memuru da adliyeye gönderildi.

Adliyeye sevk edilen polis memurlarından V.Y., Ö.K., K.D., S.D. ile infaz koruma memuru Ö.F.Y. tutuklandı. Diğer 7 polis memuru ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Manisa’da 11 polis ve 1 infaz koruma memuru adliyeye sevk edildi
http://45haber.com/sicak-haber/manisada-11-polis-1-infaz-koruma-memuru-adliyeye-sevk-edildi.html

2

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir