KANLI HESAPLAŞMA

25 Şubat 2014 Salı, 16:23

Saruhanlı’nın Nuriye Beldesindeki bir gazinoya eğlenmek için giden Türkcan, kimliği belirlenemeyen 3 kişi ve gazino işletmecisi 2 kişi tarafından 30 km kovalandıktan sonra sığınmak için geldiği kapatılan karakolun önünde çapraz ateşe tutularak can verdi.

Manisa’da iki yıl işlediği cinayetle gündeme gelen Şükrü Türkcan (45) önceki gece eski polis merkezi önünde aracının içinde öldürüldü.
İki yıl önce Manisa’nın Alaybey semti Beşyol kavşağında telefon ve kontör satışı yapan işyerini basarak haraç olarak kontör isteyen Uğur Ferdi Madak isimli genci öldüren Şükrü Türkcan, iki otomobil ve içerisinde 5 kişinin yer aldığı kişilerin çapraz ateşiyle öldürüldü.
Cinayet sabaha karşı 03.15’de Manisa eski Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Oto Terminalin de yer aldığı Arda Mahallesi Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde meydana geldi.
İddiaya göre 35 AD 4056 plakalı otomobili ile Saruhanlı’nın Nuriye Kasabındaki bir gazinoya eğlenmek için giden Türkcan gecenin bitiminde otomobiline binerek Manisa’ya dönmek istedi. Bir süre sonra kendisini 35 AR 0372 plakalı beyaz otomobilin takip ettiğini fark etti.
Bir süre aracın içinde kimlerin olduğunu anlamaya çalışan Türkcan, gazino işletmecisi Ahmet ve Gökhan Durak kardeşlerin de aracın içinde kendisini izlediğini fark etti. Amansız takip yaklaşık 30 km boyunca sürdü. Manisa kent merkezinde daha önce açık olan Önleyici Hizmetler polis Merkezi önüne gelen Şükrü Türkcan, burada polislerden yardım almak istedi. Ancak karakolun bir süre önce kapatıldığını unutunca olanlar oldu.
FİLM GİBİ
Sığınmak için geldiği Önleyici Şube Müdürlüğünün tamamen kapatılarak lav edildiğini gören Şükrü Türkcan, kendisini otomobiline kilitlemek istedi. Bu sırada kendisini takip edenler araçtan inerek otomobilin içinde bulunan Şükrü Türkcan’ı çapraz ateşe tuttular. Göğsüne 3 kurşun isabet eden Türkcan olay yerinde hayatını kaybetti.
Bu sırada olayın görgü tanıkları hemen durumu polis ekiplerine bildirdi. Kaçan aracı takibe alan polis Akhisar yolunda aracın izini kaybetti.
Olay yerine gelen polis ekipleri görgü tanıklarının verdiği ifadeyle Şükrü Türkcan’ı öldürenlerin 5 kişi olduğunu belirledi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Türkcan ile Gazino işletmecilerinin arasında olanları araştırmaya başladı.

GENİŞ ÇAPLI ARAMA
Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturmayı çok yönlü biçimde yapmaya başladı.
Polis, Şükrü Türkcan’ı çapraz ateşe düşürerek öldüren Ahmet-Gökhan Durak kardeşler ile onlarla birlikte olan kişileri yakalamak için çevre illerden yardım istedi. Yaşanan cinayetin iki yıl önce işlenen ‘Kontör cinayetiyle’ bir bağının olup olmadığı araştırılmaya başlandı.

2 YIL ÖNCE NE OLMUŞTU?
Manisa’da bir GSM operatörünün bayiliğini yapan Şükrü Türkcan haraç istediği ve sık sık telefonunu getirip, ‘Şuna kontör yükle’ dediği öne sürülen sabıkalı Uğur Sami Madak’ı (23) tabancasıyla 5 yerinden vurup öldürdü. Olay, Alaybey semti Beşyol mevkiindeki bir GSM şirketine ait bayide yaşandı. Hırsızlık ve yaralama suçlarından sabıkası bulunan Uğur Sami Madak, akşam saat 21.30 sıralarında dükkana geldi. İddiaya göre, cep telefonuna bedava kontör yükletmek isteyen Madak ile işletmeciler Şükrü Türkcan ve ağabeyi Zeycan Türkcan (45) arasında tartışma çıktı. Öfkeden deliye dönen Şükrü Türkcan, çekmecedeki ruhsatlı tabancasını çıkarıp daha önce de kavga ettikleri Uğur Sami Madak’a mermi yağdırdı.
Başına ve vücudunun dört ayrı yerine isabet eden mermilerle yere yığılan Madak, hayatını kaybetti. Seken mermilerden biri de ağabey Zeycan Türkcan’ın parmağına isabet etti. Silah seslerini duyan vatandaşların ihbarı üzerine telefoncuya gelen polis ekipleri, cinayeti işlediğini itiraf eden Şükrü Türkcan’ı gözaltına aldı.
Ağabey Zeycan Türkcan da parmağına yapılan pansumanın ardından polis merkezinde ifade verdi. Uğur Sami Madak’ın sık sık dükkana gelip Türkcan kardeşlerden haraç istediği, ayrıca telefonunu ortaya atıp, ‘Şuna kontör yükleyin’ dediği öne sürüldü.

Kaynak:Manisainternethaber

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir