SOSYAL MEDYA NEDİR?

12 Aralık 2013 Perşembe, 14:00

Gördes ilçesinde Gördes Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunda Kalan öğrencilere “Sosyal Medya Nedir, Ne Değildir ?” semineri verildi
Gördes Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programda, PDA danışmanlık şirketinin İstanbul koordinatörü Selim Çavuş tarafından öğrencilere, “Sosyal Medya Nedir, Ne Değildir? ” semineri verdi.
Kredi Yurtlar Kurumu İzmir Bölge Müdür Yardımcısı Birol Demirci, Kredi Yurtlar Kurumu Gördes Yurt Müdürü İsmail Sağlam ve yöneticilerin de katıldığı seminerde konuşan Çavuş, öğrencilere, “sosyal medya, sosyal medya hakkında istatiksel veriler, Türkiye de sosyal medya verileri, tüketicinin iletişim alışkanlıkları, sosyal medya da öfke kontrolü” başlıklı konularda bilgi verdi.
Ülkemizde yaşanan gelişmelere bakıldığında sosyal medyanın, önemini her zamankinden daha fazla hissettirmeye başladığını söyleyen Çavuş, şunları kaydetti: “Sosyal medya bilinçli ve eğitimli kullanımıyla çok daha önemli bir hal alacaktır. Doğru ve düzgün kullanıldığında sosyal medya yapıcı, motive edici, markalar için verimli bir mecradır. Bu mecranın suiistimal edilmemesi, kötü niyetli kurum ve kişilerce kitleleri yanlış yönlendirilmemesi ve bireysel anlamda her türlü zararlılardan arındırılmış bir biçimde bilgilenme ve bilgilendirmek adına kullanılması gerekir.”
Program sonunda Kredi Yurtlar Kurumu Gördes Yurt Müdürü İsmail Sağlam tarafından konuşmacı Selim Çavuşa çiçek takdim edildi. Öğrenciler ise, seminerin kendileri için çok yararlı olduğunu, Selim Çavuş’a teşekkür ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.