BİR KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAZADA “SAHTE KİMLİK” BİLMECESİ

15 Aralık 2015 Salı, 13:18


İzmir’in Kınık İlçesi’nde, aşırı hız yüzünden kontrolden çıkan otomobil, metrelerce takla attıktan sonra bir tarlaya düştü. Kazada, 1 kişi öldü, 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Kazada ölen kadının üzerinden 2002’de trafik kazasında öldüğü belirlenen 28 yaşındaki Kübra Hacer Erkan adına düzenlenmiş kimlik çıktı. Ölen kişinin ismi ile kimliği ne amaçla taşıdığının belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Kaza, Bergama- Soma karayolunun 12’nci kilometresinde meydana geldi. Bergama’nın Ayaskent Mahallesi’nde bulunan müzikholde eğlenen 27 yaşındaki Serdar Çınar ve aynı yaştaki Mustafa Hızlı, mekânda garson olarak çalışan 2 kadını eve bırakmak için servis yaptı.

METRELERCE TAKLA ATTI

Manisa‘nın Soma İlçesi’nde oturan kadınlardan birini eve bırakan iki arkadaş, ardından Hızlı’nın yönetimindeki 35 VYF 72 plakalı otomobille Bergama’ya doğru yol aldı. İddiaya göre Kınık’ta aşırı hız yüzünden kontrolden çıkan otomobil, metrelerce takla attıktan sonra tarlaya düştü.

Sağlık ekiplerinin kontrolünde, otomobildeki kadının öldüğü belirlendi. Araçta sıkışan Çınar ise AKS 110 ekiplerince kurtarıldı. Arkadaşı Hızlı ile birlikte Çınar, ambulansla, Manisa Soma Beşyol Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan sadece Çınar’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Yapılan kontrolde sürücü Hızlı’nın 2.11 promil alkollü olduğu belirlendi.

SAHTE KİMLİK

Ölen kadının çantasından Şanlıurfa iline kayıtlı Kübra Hacer Erkan adına düzenlenmiş kimlik çıktı. Ancak bu kişinin 2002’de trafik kazasında öldüğü belirlendi. O tarihte ölen kadının babasıyla temasa geçen jandarma, konuyu bir kez daha teyit etti. Ölen kişinin ismi ile kimliği ne amaçla taşıdığının belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Jandarma, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir