ZİRAAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN AKHİSAR’DA TEKNİK GEZİ

19 Kasım 2014 Çarşamba, 12:04

AYDIN Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğrencileri, Akhisar Ticaret Odası ile Zeytin Dostu Derneği’nin birlikte düzenlediği etkinlikte Manisa’nın Akhisar İlçesi’ne teknik gezi düzenledi.

Akhisar Ticaret Borsası ve Zeytindostu Derneği’nce düzenlenen organizasyon kapsamında, fakültenin eğitim görevlilerinden Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu’nun eşliğinde, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğrenciler teknik geziye katıldı. Program boyunca Zeytindostu Derneği Başkanı Abidin Tatlı, eski başkan Mustafa Alhat, Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kantarcıoğlu, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Kemahlı öğrencilere eşlik etti. İlçede bin yıllık ağaçların da bulunduğu zeytinliklerde öğrencilere zeytin hasadı hakkında bilgi verildi, zeytinyağının yapım süreci anlatıldı.

Öğrencilerin kaliteli bir eğitim aldıklarını söyleyen Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Tatlı, “Aydın hasat şenliğinde katıldığım panelde öğrencilerimizden birisi bana üç soru sordu. Ben bu soruyu hayranlıkla izledim. Bu soruyu sektörden deneyimli arkadaşlarımızın bile sormakta zorlanacağını düşünürken, fakülte son sınıf öğrencisi böyle bir soru sorması şaşkınlık içinde bıraktı. Ardından arkadaşlarımızı Akhisar’da zeytin hasadına davet ettik. Aldıkları eğitime uygulamalı ve teknik anlamda katkı koymak istedik” diye konuştu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu, “Bu teknik gezi ile yakın gelecekte mühendis olarak sektöre katılacak meslektaşlarımız için iyi bir teknik altyapı olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir