ZİHİNSEL ENGELLİLER YUNUSEMRE İÇİN ÇİÇEK ÜRETECEK

22 Aralık 2014 Pazartesi, 16:53

Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde, orta ve ağır derecesindeki zihinsel engelli öğrencilerin okul bahçesindeki serada yetiştirdiği çiçekler, Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarında kullanılacak.

Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi arasında zihinsel engelli öğrencilerin yetiştirdiği çiçeklerin yeşil alanlarda kullanılması amacıyla protokol imzalandı.

Protokol imza törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunuemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Murat Ceylan, birim müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Protokol kapsamında Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde okuyan orta ve ağır derecesindeki zihinsel engelli öğrencilerin okul bahçesindeki serada yetiştirdiği çiçekler, Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçenin birçok noktasına ekilecek. Topluma kazandırılan zihinsel engellilerin ürünleri değerlendirilirken, öğrencilere de yardım sağlanacak.

Protokol imza töreninin ardından Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunuemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül okul bahçesine kurulan serayı gezerek öğrenciler ile sohbet etti. Başkan Çerçi zihinsel engelli öğrenciler ile yakından ilgilenerek öğretmenlerden sera hakkında bilgi aldı.

Manisa’da bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Murat Ceylan, “Zihinsel engelli öğrencilerimizin yetiştirdiği çiçekler, Yunusemre Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından ilçede birçok yere ekilecek. Bugün bu güzel projenin protokolünü imzaladık. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.

Topluma kazandırılma adına okulda öğrencilere değişik meslekler öğretildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Yaptığımız protokol neticesinde öğrencilerimizin yetiştirdiği çiçekleri biz Yunusemre Belediyesi olarak satın alıyoruz. İlçemizin değişik kısımlarında bu çiçekleri dikerek halkımızın beğenisine sunmuş olacağız. Onların el emekleri ile parklarımızı ve bahçelerimizi süsleyeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir