ZABITA TEŞKİLATI 189 YAŞINDA

01 Eylül 2015 Salı, 16:47

Zabıta Teşkilatının 189’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla Manisa’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Milli Egemenlik Anıtı’na, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından çelenk sunumu gerçekleştirildi.
189’uncu Zabıta Haftası Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunma töreni Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Kemal Kaplan, Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Personeli ve merkez ilçelerin zabıta personelinin katılımıyla gerçekleşti. Tören Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

ZABITA’DAN NEZAKET ZİYARETİ
Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ziya Elmalı ile Genel Sekreter Halil Memiş ve Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Vekili Ziya Elmalı, Genel Sekreter Halil Memiş ve Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, Zabıta Haftası’nı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. İra, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile Yunusemre Belediye Başkan Vekili İsmail Kadıoğlu’na da nezaket ziyaretinde bulundu.

HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ
Her yıl Zabıta Haftası nedeniyle ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, görevlerinin kamu düzenini sağlamak olduğunu ve şehrin yaşanabilir bir hale getirmek için gece-gündüz çalıştıklarını belirtti. İra, “Zabıta Teşkilatımız, Belediye ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde sürekli gelişen Manisa’mızda vatandaşlarımızın huzur içinde sağlıklı bir yaşam sürmeleri için 24 saat hizmet vermekten onur ve gurur duyuyoruz. Tüm meslektaşlarımın Zabıta Haftası’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir