YUNUSEMRE’DE CADDE VE SOKAKLAR GÜL KOKUYOR

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 22:14

Yunusemre Belediyesi Ramazan ayı dolayısıyla başlattığı çalışma ile ilçedeki cadde ve sokaklara gül suyu sıkıyor. İftara yakın saatlerde başlayıp gecede devam eden uygulamayla ilçedeki iftar yerleri cami önleri gibi bir çok yere gül suyu serpiliyor. 14 Temmuzda başlayan gül suyu uygulaması Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek.

Ramazan ayı dolayısıyla her mahallede iftar verdiklerini hatırlatan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, “İftar programı içerisinde çocuklarımıza ve kadınlara yönelik etkinlikler var. Gündüzler uzun ve sıcak olduğu için vatandaşımız dışarıya çıkamıyor. Daha çok akşamları iftardan sonra çıkıyor. Arada teravih namazı var, vatandaşlar camilere akın ediyor. Bizde Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak ilaçlama araçlarından ilaç yerine bir aracımızla gül suyu serpelim istedik. Ayrıca sinekle mücadele araçlarımızla çalışmalarına devam ediyor. Cami önlerinde iftar verdiğimiz yerde vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde denedik ve olumlu tepkiler aldık. Hem Ramaza’ın manevi iklimine uygun hem gül Peygamber Efendimiz ile özdeşleşmiş bir çiçek olması dolayısıyla bu uygulama Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek. Özellikle camilerde ve iftar yerlerinde sık sık devam edecek. Başkanımız bu konuda bizlere talimat verdi. Şuanda uygulamaya bir araçla başladık. Yoğun taleplerle iki araca çıkarabiliriz. Sıcaklardan dolayı etraftaki ağır kokuları da yok etmiş oluyoruz” dedi.

Yunusemre ilçesinde yaşayan vatandaşlar ise yapılan uygulamadan memnun olduklarını belirterek bu tarz hizmetlerin devam etmesini istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.