YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE İKİ KARDEŞ BELEDİYE

11 Aralık 2014 Perşembe, 12:42

Yunusemre Belediyesi, Denizli Büyükşehir ve Kavaklıdere belediyeleriyle kardeş belediye oldu.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kardeş belediyecilik sistemiyle tecrübelerin paylaşıldığını söyledi. Yunusemre Belediyesi’nin kurumsal hafızasını hızla oluşturduğunu ifade eden Başkan Çerçi, “Kısa zamanda tecrübeli, birikimli bir belediye olmayı hedefliyoruz. Kardeş belediyecilik ilişkilerine de bu yönden bakıyoruz. Kardeş belediyecilikle bizim diğer illere aktarabileceğimiz ne varsa aktarmak, diğer belediyelerden alabileceğimiz olumlu ne yön varsa almak ve bunu hizmet olarak Yunusemre halkına yansıtmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

TECRÜBE ALIŞVERİŞİ

Kardeş belediyecilik ilişkilerini sadece inceleme gezilerinden ibaret tutmak istemediklerini sözlerine ekleyen Çerçi, “Bu mekanizmayı da aslında halkımızın yararına çalıştırmak istiyoruz. İşte bu düşünceler içinde Denizli Büyükşehir Belediyesi ile bizden daha büyük bir belediye olduğu için anlaştık. Böylece onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanacağız. Muğla’nın Kavaklıdere Belediyesi ile nispeten bizim ilçemizden küçük olduğu için kardeş olduk. Yardım ve projelerde onlara destek olmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı tamamlayarak ilgili koordinatör arkadaşımızı belirledik ve bu mekanizmayı da Yunusmere halkına değer üretmek için işletmeye başladık.” dedi.

ALMANYA’NIN TUTTLİNGEN ŞEHRİ İLE GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Öte yandan Almanya’nın Tuttlingen şehri ile kardeş şehir olmak için yazışmaların başladığını belirten Başkan Çerçi sözlerini şöyle sürdürdü:  “Tuttlingen, Dünyadaki tıbbi cihaz üretiminin yüzde 40’ını tek başına üstleniyor. Ancak buna rağmen şehirde çevre kirliliği yok.  Tüttlingen ile kardeş şehir olduktan sonra Yunusemre’de tıbbi cihaz üretimi için adımlar atmayı ve bu şehrin bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanmayı hedefliyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir