YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

24 Kasım 2014 Pazartesi, 17:49

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Öğretmenler Günü dolayısıyla Taytanlı İlhan İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte öğretmenlere karanfil dağıttı.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel, birim müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Okul yöneticileri ile bir araya gelen Çerçi, öğrenciler ile yakından ilgilenerek sohbet etti.

Öğretmenler Günü’nü kutlayan Mehmet Çerçi, “Eğitim ve kültür anlamında bir çok projeye destek veriyoruz. Okul yöneticileri ise bizlere sık sık ziyaretler yaptıklarında biz de iade-i ziyaret yaparak okullarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Okullarımızın geleceği şehrimizin geleceği ile orantılıdır. Okullarımızın ihtiyaçları için öğretmenlerimiz ve müdürlerimiz ile hep bir araya geliyoruz. Bazı okullarımıza iş adamlarımız ile birlikte ziyaret ettik. İş adamlarına bu tür hayır işlerine yönelterek belediyemiz ile beraber yükü paylaşmış oluyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını yok sayamayız. Çünkü öğrenciler bizim geleceğimizdir. Yarının öğretmenleri, iş adamları, doktorları bu okullardan çıkacaktır. Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Öğretmenler geleceğimizin ışıklarıdır. Bu toplumun geleceğini yarınlarını birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

OKULA PROJEKSİYON CİHAZI ALINACAK

Çerçi programa katılan tüm öğretmenlere karanfil dağıtarak günlerini kutladı.

Okul Müdürü Mehmet Ali Can ise ardından okulun sorunlarını dile getirdi. Can, okulun yeni sınıfları için projeksiyon cihazı ihtiyacı olduğunu belirtti. Çerçi ise iş adaları ile birlikte en kısa sürede okula geleceklerini ve ihtiyaçları gidereceklerini söyledi.

Çerçi programda okulun eski Müdürü Yener Tekin ve Müdür Yardımcısı Hilmi Sapmaz’a plaket verdi. Ardından okul bahçesinde öğrencilere aşure ikramında bulunan Çerçi, çocukların yoğun ilgisi nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir