YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN İSTİHDAMA DESTEK

03 Kasım 2014 Pazartesi, 17:15

İŞKUR ile imzalanan protokol kapsamında kurulan Yunusemre Belediyesi İstihdam Merkezi’ne yaklaşık 2 bin 500 iş başvurusu yapılırken iş talebinde bulunan 500 kişi ise istihdam edilmek üzere çeşitli firmalara yönlendirildi.

Yunusemre Belediyesi İstihdam Merkezi işveren ve iş arayanlar arasında köprü görevi görüyor. Beyaz Masa birimi içerisinde faaliyet gösteren İstihdam Merkezi vatandaşların iş taleplerini kayıt altına alarak işyerleri ile iletişime geçiyor.

Aynı zamanda iş arayanların kariyer hedeflerine ulaşmasını sağlayan merkez, ilçede faaliyet gösteren firmaların taleplerini de dikkate alarak yapılan başvurularla aranan niteliklere uygun vatandaşları kısa sürede firmalara yönlendiriyor.

YAKLAŞIK 2 BİN 500 BAŞVURU YAPILDI

Kurulduğu günden bu güne kadar yaklaşık 2 bin 500’e yakın iş başvurusu alan İstihdam Merkezi, 500 kişiyi de istihdam edilmek üzere çeşitli firmalara yönlendirdi.

İlçenin zenginleşmesine katkıda bulunmak amacıyla İstihdam Merkezi’nin ilerleyen dönemlerdeki hedefleri arasında, personel yetiştirilmesine yönelik eğitim ve kurslar açılarak nitelikli eleman sayısını arttırmak, Yunusemre’de ticari faaliyetleri ve KOBİ sayısını arttırmak yer alıyor.

Gelen talepler doğrultusunda vatandaşları bilgilendirildiğini hatırlatan İstihdam Merkezi’nin bağlı olduğu Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, sadece ilçede faaliyet gösteren firmalara yönelik iş talebi alındığını ifade etti.

BELEDİYECİLİK SADECE YOL YAPMAK DEĞİL

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise belediyeciliğin sadece yol, su hizmetleri gibi rutin işlerden ibaret olmadığına dikkat çekerek, “Özelikle istihdam öncelikli hizmetlerden biridir. Bu bağlamda önemli girişimlerimiz var.  İşçi arayan kuruluşlar ile işçi arasında köprü vazifesi görüyoruz. Projemiz başarıyla devam ediyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir