YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN ANTALYA TARIM FUARI’NA ÇIKARMA

09 Aralık 2014 Salı, 12:45

Yunusemre Belediyesi, ilçede yaşayan muhtarlar ile beraber Antalya Uluslararası Tarım Fuarı’na gezi düzenledi.

Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu tarafından hazırlanan geziye Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Kültür Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necip Denktaş, Meclis Üyeleri Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Hüseyin  Köroğlu, Hüseyin Alp, Gültekin Aşçı, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Antalya’da düzenlenen Uluslararası Tarım Fuarı’nın ilk gününde Serik ilçesinde Süral Tarım’a ait Sera’da incelemelerde bulunan muhtar ve çiftçiler, ziraat mühendisi Murat Polat’tan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Muhtarlar, gezinin ikinci gününde 400’e yakın firmanın katıldığı tarım fuarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

GEZİ FAYDALI OLDU

Tarım fuarı hakkında konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Yunusemre ilçesinde tarımın daha modern olması için tarım fuarında olduklarını vurgulayarak, “Diğer muhtar arkadaşlarımız ile Gaziantep’e Şanlıurfa’ya gezi düzenlemiştik. Şimdi diğer muhtar kardeşlerimiz ile seracılık ve tarım alanındaki fuarda birlikteyiz. Umarım faydalı bir fuar gezisi olmuştur. İnşallah muhtarlarımız ile güzel çalışmalar yapmayı Allah bize nasip eder.” dedi.

Osmancalı Mahalle Muhtarı Bekir Akdeniz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yunusemre Belediyesi’nin kendilerine bu geziyi düzenlediği için şükran ve minnet borçlu olduklarını belirterek, “Tarım fuarı sayesinde Antalya’ya geziye geldik. Bu fuar sayesinde seracılığın nasıl olduğunu anlamaya çalıştık. Bizim için faydalı bir fuar oldu.” dedi.

Yunusemre Belediyesi Tarım Danışmanı Ramiz Çoban ise muhtarlar ile birlikte tarımın en yoğun yapıldığı Antalya iline geldiklerini vurgulayarak,  “Antalya tarımın en güzel yapıldığı illerden bir tanesidir. Burada seralar var. Büyük tarım fuarlarından birisi burada. İnşallah Yunusemre ilçesinde tarıma yönelik yeni üretim alanlarını teknolojik olarak açılmasını sağlarız. Böyle bir gaye ile bu geziyi düzenledik.” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir