YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN AHMET YESEVİ ORTAOKULU’NA DESTEK

24 Aralık 2014 Çarşamba, 15:36

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti.   Okul girişinde öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle zor anlar yaşayan Çerçi, okulun eksiklerinin en kısa sürede tamamlanacağı sözünü verdi.

Başkan Çerçi, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen kahvaltı programına katıldı. Programda Çerçi’ye Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül,  Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak ve Kılıç Kaya’nın yanı sıra Yunusemre Belediyesi birim müdürleri eşlik etti.

Öğrencilerin yoğun sevgi ve ilgi gösterdiği Çerçi, Ahmet Yesevi Ortaokulu Müdürü ve Okul Aile Birliği’nin taleplerini dinledi.

Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, belediye olarak okullara destekte bulunduklarını belirterek, “Tüm okullarımızı seviyoruz okullarımız hepimizin okullarıdır. Hafta başında başka okullara da ziyaretlerde bulunduk. Okullarımız en önemli destek bekleyen kurumlarımızdandır. Belediye olarak elimizden gelen gayreti okullarımıza gösteriyoruz. Okullarımızdan başta ruhsat sorunu olmak üzere pek çok talep var. Bunları değerlendirip talepleri yerine getireceğiz.” diye konuştu.

Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ise Ahmet Yesevi Ortaokulu’nun acil derslik ihtiyacı olan okulların başında geldiğini belirterek, “Önümüzdeki dönemde derslik ihtiyacını nasıl çözerizin analizini yaparak sorunlarının çözülmesi için hem Milli Eğitim, hem Valilik, hem Belediyemiz olarak istişarede bulunacağız. Sorunun çözülmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.”dedi.

Toplantının sonunda okulun bilgisayar, bilgisayar masası, fotokopi makinesi başta olmak üzere çeşitli eksikliklerinin giderilmesi için karar alındı.    

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir