YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN 14 MAHALLEDE TAŞINMAZ İHALESİ

29 Kasım 2014 Cumartesi, 14:22

Yunusemre Belediyesi, daha önce köy tüzel kişiliğinden belediyeye devrolan arsa, emlak ve işyeriyle ilgili 14 mahallede ihale gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya başkanlığında, Emlak İstimlak Müdürü Mustafa Dandin ve encümen üyelerinden oluşan heyet ihaleleri mahallelerin muhtarlıklarında yaptı. Bağyolu, Karaali, Evranos gibi büyük mahallerin de aralarında bulunduğu 14 mahallede belediyeye ait mülklerin kiraya verilme ihalesi tamamlandı.

İhalelerde 31 adet tarla ve 2 adet işyeri ihaleyle en yüksek fiyatı veren kişilere 1 yıllığına kiraya verildi. Takip eden vatandaşlar ise ihalenin muhtarlıklarda yapılmasını memnuniyetle karşıladılar.

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, belediyeye ait taşınmazların ihalelerini vatandaşların ayağına giderek yaptıklarını belirterek, “Böylece köylümüz ulaşım ve benzeri sıkıntıları yaşamadan, sorunsuz bir şekilde ihaleye girdi. Bu yönteme çok alışık olmayan vatandaşlarımızın memnuniyeti bizi de mutlu etti. İhaleleri kanunlar çerçevesinde titizlikle tamamladık. Böylece belediyemize ait taşınmazlar gerçek değerinde kiralanmış oldu. Kalan mahallerimizde aynı yöntemle ihaleler yapacağız” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir