YUNUSEMRE BELEDİYESİ YUNTDAĞI KÖYLERİNE FİDAN DAĞITACAK

04 Ocak 2015 Pazar, 20:14

MANİSA Yunusemre Belediyesi, Yuntdağı Bölgesi’ndeki mahallelere önümüzdeki haftalar içerisinde 14 bin Antep fıstığı ve 6 bin ceviz fidanı dağıtarak, bölgenin tarımsal kalkınmasına destek vereceğini açıkladı.

AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yuntdağı Bölgesi’ndeki mahalle muhtarlarıyla makamında biraraya geldi. Belediye Başkanı Çerçi, önümüzdeki haftalar içerisinde hayata geçirecekleri Antep fıstığı ve ceviz fidanı projesi hakkında muhtarlara bilgi verdi. Proje ile amaçlarının Yuntdağı Bölgesi’nin kalkınmasını sağlamak olduğunu belirten Başkan Çerçi, “Yuntdağı, ilçemiz için önemli bölgelerden birisi. Belediye olarak bu bölgemizin kalkınması sağlamakta bizim görevimiz. Bunun için belediye olarak hem alt yapı hizmeti konusunda, hem de üst yapı konusunda gereken hizmetleri yapıyoruz. Ayrıca tarımsal konuda destek vermekte görevimizin arasında yer alıyor. Bunun için önümüzdeki haftalar içerisinde Yuntdağı Bölgesi’nde mahallelerimize ilk etapta 14 bin Antep fıstığı, 6 bin ceviz fidanı dağıtacağız” diye konuştu.

Yuntdağı bölgesinde hayvancılığın yoğun olduğu alanlarda da çalışma yaptıklarını belirten Başkan Çerçi, “Mülkiyeti belediyenin, tasarrufu kullanıcının olmak üzere bir sağım ünitesi bir de soğuk tank temin edeceğiz. Sağlıklı ve temiz süt elde edeceğiz” dedi.

Başkan Çerçi açıklamasın ardından, muhtarlarla fikir alışverişinde de bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir