YUNUSEMRE BELEDİYESİ ÜNLÜ EDEBİYATÇILARI VE ŞAİRLERİ AĞIRLADI

07 Aralık 2014 Pazar, 17:06

Kıbrıs-Balkanlar-Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu KIBATEK’in her yıl Aralık ayında düzenlediği uluslararası edebiyat şölenlerinin 35.’si 5-9 Aralık 2014 tarihlerinde İzmir ve Manisa’da gerçekleştiriliyor. Program kapsamında Manisa’da yapılan etkinlikleri Yunusmere Belediyesi organize etti.

Yunusemre Belediyesi dünyaca ünlü şair ve edebiyatçıları ağırladı. Sabah İzmir’den alınan heyet, Yunusemre Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü rehberliğinde Manisa’daki tarihi ve kültürel yerleri gezdi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, saat 12.30’da Almanya, İran Irak, Yunanistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hollanda, İskoçya gibi ülkelerin edebiyatçılarının aralarında bulunduğu toplam 16 ülkeden edebiyatçıları belediye toplantı salonunda ağırladı.

Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, başkan yardımcıları Kılıç Kaya ve Hakan Akgöl, heyetle yakından ilgilendiler.

Toplantıda KIBATEK Onursal Başkanı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Feyyaz Sağlam kısa bir konuşma yaptı. Türkçenin olduğu her yere ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Sağlam, büyük halk ozanı Yunus Emre’nin adını taşıyan bir belediyede bu etkinliği yağmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Sağlam, Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür etti.

Belediye Başkan Danışmanı Kifayettin Öz, KIBATEK’in kurucularından Kemal Baysak ve KIBATEK Genel Başkanı Mevlüt Kaplan’ın yaptığı konuşmaların ardından Başkan Mehmet Çerçi, kürsüye geldi. Edebiyatçıların, şairlerin, geçmişle gelecek arasında bir köprü olduğunu söyleyen Çerçi sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler bu medeniyetin kodlarını geleceğe taşıyorsunuz. Sizler bizden, biz siyasetçilerden daha önemlisiniz. Sizler edebiyatla şiirle mesaj veriyorsunuz. Sizlere kapımız her zaman açıktır. Her zaman etkinliklerinize destek olacağız.”

Konuşmaların ardından başkan Çerçi katılımcılara katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir