YUNUSEMRE BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

03 Aralık 2014 Çarşamba, 15:33

Yunusemre Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, Yunusemre Belediyesi’ne ait olan MAYEB A.Ş.’nin taş fabrikası kurulması amacıyla 5 milyon liralık kredi talebi görüşüldü. Manisa Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Zülfikar Gürcan, konuyla ilgili olarak, “Taş üretim fabrikası satın almayı düşünüyoruz. Konuyla ilgili maliyet hesapları ve çalışmalar yapıldı. Manisa çevresinde 5 yıllık süre içerisinde, 1 milyon taş döşenmesi hedefleniyor. Satın alınacak fabrika çok yeni ve seri üretim yapacak bir fabrika. Yunusemre ilçesine her türlü renkli taşları bulabileceğimiz ve kullanabileceğimiz bir taş fabrikası olacak. Şirketin talep etmiş olduğu 5 milyon liranın belki de tamamı kullanılmayacak.  Fakat en yüksek olan fiyatı bugün burada konuşuyoruz. Yunusemre Belediyesi’ne hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve CHP Gurup Başkan Vekili Erdinç Yavaşlı da konunun komisyonda görüşülmesine onay verdiler.

Konunun Yunusemre Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonuna havale edilmesini kararlaştırdı.

ENGELLİLERE MESAJ

Başkan Dr. Mehmet Çerçi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj vererek, herksin birer engelli adayı olduğunu söyledi. Engellileri anlamalı ve onlara yardımcı olmalıyız. Meclis üyelerimiz de yapacağımız etkinliklere katılarak onlara destek olabilirler. Onlar ile ilgili projeleri olanlar bizler ile projelerini paylaşsın’’ dedi.

Toplantıda ayrıca 2014 Kasım ayı Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, ‘’Yunusemre Belediyesi 2015 Yılı Gelir Tarife Cetvelleri’’  hususundaki rapor görüşüldü. Konuların komisyonlarda görüşülmesi için oturuma ara verildi. Meclis, Perşembe günü tekrar toplanacak.

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir