YUNUSEMRE BELEDİYE MECLİSİ YILIN SON TOPLANTISINI YAPTI

05 Aralık 2014 Cuma, 11:55

Yunusemre Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. 2014 yılının son toplantısının ardından Başkan Çerçi ile AK Parti, MHP ve CHP’li meclis üyeleri lokalde çorba içip sohbet ettiler.

Belediye Meclis Salonundaki toplantıya Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya ve Hakan Akgöl ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda 2015 yılı Pazarcılar ve Umumi Sebzeciler Odası ile yapılacak olan pazar yerleri sözleşmesinin yenilenmesi talebi hususundaki rapor görüşülerek kabul edildi ve yetki Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye verildi.

MANİSASPOR VE YUNUSEMRE BELEDİYESPOR’A OTOBÜS TAHSİS EDİLECEK

Aralık ayı Meclis toplantısı gündem maddeleri arasında yer alan ve 2014 Kasım ayı meclis toplantısında idari ve hukuk işleri komisyonuna havale edilen, belediyeye ait otobüsün sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere Manisaspor Kulübüne tahsis edilmesi konusundaki rapor AK Parti ve MHP’nin evet oyuyla kabul edildi.

Yunusemre Belediyesi CHP Grup Başkanı Erdinç Yavaşlı konuyla ilgili olarak bölgede 16 tane amatör takım olduğunu belirterek, ‘’Biz bu tür tahsislerin amatör takımlara yapılmasından yanayız. Manisaspor’un şuanki yönetim biçimiyle transfer harcamalarıyla korkunç derecede bir başı boşluk söz konusu. Biz bu tür desteklerin amatör takımlara verilmesinden yanayız.’’ dedi.

Yunusemre Belediyespor’a araç tahsisi konusu ise tüm partilerin evet oyu ile kabuk edildi.

YUNTDAĞI BÖLGESİNE HİZMET YAĞACAK

Aralık ayı meclis toplantısında geçen ay yapılan meclis toplantısında Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallere Hizmet Komisyonuna havale edilen Yuntdağı bölgesinde tarım, ticari ve kültürel alanların oluşturulması hususundaki raporun görüşülmesiyle ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Mehmet Çerçi, Yuntdağı bölgesine yatırımların tüm hızıyla devam edeceğini vurgulayarak, “Belediye meclisimiz tarafından Akçaköy, İlyasçılar, Yayla, Malden, Düzlen ve Kışla mahallelerine yatırımlarımızın kabul edilmesi vatandaşlarımızı memnun edecektir.” dedi.

Toplantıda aynı zamanda MAYEB A.Ş.’nin taş fabrikası satın alınması için talep ettiği 5 milyon liralık kredi kabul edildi. Böylece Taş fabrikası satın alınması kararı resmiyet kazanmış oldu.

Aralık ayı meclis toplantısında ayrıca komisyona havale edilen katı atık bedellerinin belirlenmesi konusu da görüşülerek karara bağlandı. Evsel katı atık toplama bedelleri tüm partilerin onayıyla kabul edildi.  Başkan Çerçi, konuyla ilgili olarak çok titiz bir çalışma yaptıklarını, onlarca il ve ilçeyi inceledikten sonra adil bir bedel belirlediklerini ifade etti.

Kararların yüzde 95’nin oy birliğiyle alındığı meclis toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü.  Toplantının ardından Başkan Çerçi ile Ak Parti, MHP ve CHP’li meclis üyeleri lokalde çorba içip sohbet ettiler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir